Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rozpoczęcie kampanii #PowerToBe, która pomoże zmienić postrzeganie uchodźców – świata

Ankara / Berlin, 18 stycznia 2022Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) rozpoczęła kampanię mającą na celu rozwiązanie problemu negatywnego postrzegania uchodźców w coraz bardziej krytycznym czasie w całej Europie.

ten kampania #MocByć. Przedstawia czterech pełnych pasji Syryjczyków mieszkających w Turcji – Heba, muzyk, islam, malarz, Ibrahim, pływak i Muhammed, miłośnik kawy – którzy odzyskują kontrolę nad swoim życiem dzięki comiesięcznej pomocy pieniężnej finansowanej przez UE, w końcu dając im więcej siły, by być sobą.

Każdy z czterech mistrzów cyfrowo spotyka wpływowych ludzi z Niemiec, Włoch, Szwecji, Turcji, Portugalii i Polski, których łączy wspólna pasja do muzyki, sztuki, sportów wodnych i kawy. Kampania pokazuje, jak ludzie ze wszystkich środowisk mogą komunikować się ze sobą na poziomie oczu, pomimo różnic językowych lub pochodzenia.

W kampanii #PowerToBe Piętnastoletni Daraj Islam O swojej pasji do ilustracji rozmawia ze znanym niemieckim malarzem Stephenem Kraftem, włoską artystką uliczną i malarką Alice Pasquini oraz szwedzkim artystą ulicznym Johanem Karlgrenem. „Rysunek bardzo mi pomógł, choćby trochę, pokazać światu, co wydarzyło się w Syrii” powiedział Eslam.

Ibrahim, który został sparaliżowany podczas konfliktu w Syriikomunikuje się z profesjonalnym polskim nurkiem Chrisem Kolanosem o wolności i nieograniczeniu, które oboje czują w oceanie. „Chociaż wiele rzeczy może mi przeszkadzać, staram się coś zrobić. Przez następny rok przygotuję się do pływania w zawodach przez Bosfor.”

Mahomet jest ojcem dwóch synów Rozmawia z tureckimi dostawcami ziaren kawy Hasibe i opowiada o swojej pasji i wspomnieniach związanych z kawą. Kiedy przyjechaliśmy do Turcji do pustego domu, nie mieliśmy absolutnie nic. Pomogli nam niektórzy tureccy bracia i dali nam trochę mebli”. Spróbowali jego kawy i powiedzieli mu, że to „Najlepsze, jakie kiedykolwiek mieli”.

Heba, która obecnie uczy się w szkole muzycznej w Stambule, Zadzwoniła do portugalskiej piosenkarki i autorki tekstów April Ivy, z którą napisała i zaśpiewała piosenkę. *”Lubię dawać ludziom nadzieję, ponieważ niezależnie od trudności, przez jakie przechodzimy, zdarzają się też miłe rzeczy”* mówi Heba.

READ  Prezydent RP Andrzej Duda mówi, że Rosja jest zagrożeniem dla Europy

Turcja jest obecnie domem dla największej liczby uchodźców na świecie, a prawie cztery miliony próbują odbudować swoje życie. Około 3,7 miliona z nich to Syryjczycy, którzy uciekli z konfliktu, który zdewastował ich kraj.

Finansowany przez Unię Europejską, Siatka bezpieczeństwa socjalnego w nagłych wypadkach (ESSN) Jest to największy program humanitarny w historii Unii Europejskiej i zapewnia comiesięczną pomoc gotówkową za pośrednictwem kart debetowych dla prawie 1,5 miliona zagrożonych uchodźców w Turcji. ESSN jest wdrażany przez Turecki Czerwony Półksiężyc oraz Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca we współpracy z rządem Turcji.

Pomoc pieniężna pomaga dać uchodźcom wytchnienie od wyjątkowo trudnego roku, ponieważ wielu z nich boryka się z głębokim zadłużeniem i ubóstwem z powodu wtórnych skutków COVID-19. Pomoc gotówkowa daje ludziom takim jak Heba, Islam, Muhammad i Ibrahim wolność i godność samodzielnego decydowania o tym, jak pokryć podstawowe potrzeby, takie jak czynsz, transport, rachunki, żywność i lekarstwa. Jednocześnie daje możliwość reinwestowania w społeczności, które ich goszczą, wspierając lokalną turecką gospodarkę.

W tym roku widzieliśmy, jak wrażliwe społeczności uchodźców coraz bardziej popadają w tarapaty, ale widzimy też ich nadzieję i siłę. Poprzez tę kampanię chcieliśmy podkreślić ich wkład i odporność pomimo wszystkich wyzwań. Gdy otrzymają odpowiednie wsparcie, potencjał uchodźców jest nieskończony.

Jagan Chapagin

Sekretarz Generalny Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Heba, Islam, Ibrahim i Muhammad zostali zmuszeni do porzucenia wszystkiego, ale złapali swoje marzenia i kontynuowali je z pasją. Program ESSN zapewnia im i 1,5 miliona szczególnie narażonych uchodźców w Turcji kluczową deskę ratunku, z których wielu zostało poważnie dotkniętych pandemią koronawirusa. Jesteśmy dumni, widząc namacalną różnicę, jaką to robi, dając im możliwość dokonywania wyborów życiowych.

Janez Lenarcic

Komisarz UE ds. Zarządzania Kryzysowego

więcej informacji

Kliknij tutaj, aby pobrać więcej informacji o kampanii #PowerToBe, w tym krótkie tło dla wszystkich osób korzystających z pomocy ESSN i ​​zaangażowanych osób wpływowych.

READ  KGAL i Lafarge podpisują 15-letnią umowę na zakup energii dla farmy wiatrowej w Polsce

Również możesz Odwiedź stronę #PowerToBe Dowiedz się więcej o ESSN na naszej stronie tutaj.

W celu umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną prosimy o kontakt: