Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

różne rodzaje jagód | Wiadomości, sport, praca

Jagody aronii rosną w gospodarstwie Gary’ego i Denise Palmer w gronach na krzakach i są czarne. Dennis Palmer trzyma kiść jagód aronii w Palmer Hill, na północ od doliny rzeki Minnesota, kilka mil na zachód od St. George.

Palmerowie dowiedzieli się o firmie w stanie Iowa o nazwie Sawmill Hollow Family Farm, pierwszej komercyjnej i ekologicznej farmie aronii (ah-ROE-nee-ah) w Stanach Zjednoczonych.

„Nie chcieliśmy wkładać do niego winogron. Wyglądało na to, że wszyscy w dolinie rzeki Minnesota uprawiali w niej winogrona”. powiedział Gary Palmer. „Chcieliśmy spróbować czegoś innego i dowiedzieć się o jagodach aronii”.

Rodzina Palmerów zasadziła na kilku hektarach ziemi niedaleko skarpy doliny rzeki aronię, zwaną również malinami, która jest odporna na suszę, owady, zanieczyszczenia i choroby.

Bardzo odporne na zimno i ciepło rośliny aronii dobrze rosną w rzędach typu sad lub jako elementy krajobrazu, o wysokości od 3 do 12 stóp.

Dennis Palmer trzyma kiść jagód aronii w Palmer Hill, na północ od doliny rzeki Minnesota, kilka mil na zachód od St. George.

Palmer powiedział, że rośliny pochodzą z Ameryki Północnej, ale po raz pierwszy stały się popularne w Polsce.

„Powoli wracają do Stanów Zjednoczonych” powiedział Dennis Palmer. „Same jagody są bardzo cierpkie. Nie smakują dobrze, ale są bardzo zdrowe dzięki wysokiemu poziomowi przeciwutleniaczy.”

„Korzyści są ogromne. Wystarczy jeść trochę dziennie. Nie jesz ich (sam) dla smaku, ale dla korzyści później „ powiedział Gary Palmer. „Mogą wytrzymać długo w lodówce”.

Palmers posiada zimną prasę do przetwarzania trzech akrów jagód na około 1900 roślinach. Uprawiają jagody od kilku lat, ale jeszcze nie sprzedali ich na dużą skalę. Jagody Palmersa są dostępne w 1-funtowych plastikowych pojemnikach w dziale produktów sklepów Hy-Vee i Cash Wise Foods w New Ulm.

READ  Polska twierdzi, że Rosja wstrzymała przepływ ropy rurociągiem Kluczowa Drużba

„Czekamy, aż rynek kliknie” powiedział Dennis.

Jagody aronii rosną krzaczasto w Palmer Hill, na zachód od St. George. Palmerowie powiedzieli, że czekają na start targu Aronia. Jagody Palmer Hill Aronia są pakowane w 1-funtowe pojemniki. Sprzedawane są w Hy-Vee i Cash Wise Foods w New Ulm.

Gary powiedział, że Axe Water, komercyjny napój wodny z dodatkiem jagód Arno, zaczyna się rozwijać. Założony w Fargo w 2017 roku napój Aronia Berry ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.

„Ludzie zamrażają go i wkładają do jogurtu i koktajli” powiedział Dennis.

Możesz znaleźć jagody aronii rosnące na wolności. Wyglądają jak jagody i mogą być czarne lub czerwone i rosną na krzewach w Ameryce Północnej.

Wiadomo, że plemiona indiańskie używały go do robienia herbaty i leczenia przeziębień.

Mówi się, że jagody aronii mają szereg właściwości zdrowotnych. Jedno badanie ekstraktu z jagód aronii wykazało, że zapobiega rakowi okrężnicy u myszy i zmniejsza uszkodzenia komórek raka piersi.

Jagody aronii rosną krzaczasto w Palmer Hill, na zachód od St. George. Palmerowie powiedzieli, że czekają na start targu Aronia. Jagody Palmer Hill Aronia są pakowane w 1-funtowe pojemniki. Sprzedawane są w Hy-Vee i Cash Wise Foods w New Ulm.

Inne badania na myszach wykazały, że jagody aronii mogą być skuteczne w walce z insulinoopornością, poprawiać zdrowie wątroby i zwalczać inne choroby, w tym zapalenie stawów, wysokie ciśnienie krwi, stany zapalne, choroby sercowo-naczyniowe i inne infekcje.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej