Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Różne koncerny, ten sam cel w konflikcie meksykańsko-polskim – gazeta

DOHA: Lionel Messi, argentyńska gwiazda, wystąpił w poniedziałek na boisku treningowym Qatar University Training Ground 3. – Reuters

Doha: Meksyk i Polska rozpoczynają we wtorek bitwę o to, kto przetrwa fazę grupową turnieju 2022.

Faworyci grupy Argentyna zmierzy się z nieoczekiwanym rywalem Arabią Saudyjską w poprzednim starciu i jeśli nie odniesie poważnej porażki w tym meczu, drugie miejsce w końcowej tabeli grupowej prawdopodobnie zajmie Meksyk lub Polska.

Rekord Meksyku bez porażki w meczach otwierających mistrzostwa świata to statystyka, której każdy zespół powinien się obawiać. Wygrali pięć i zremisowali jeden z ostatnich sześciu meczów, zawsze przechodząc do fazy pucharowej.

Wygląda jednak na to, że tym razem przewaga Meksyku się skończy.

W kadrze trenera Gerardo Martino brakuje napastników, ponieważ ku konsternacji meksykańskich fanów Argentyna postanowiła zrezygnować z najlepszego strzelca wszechczasów, Javiera Hernandeza, pomimo jego dobrej formy w tym sezonie.

Aby jeszcze bardziej zepsuć nastrój, Meksyk przegrał mecz towarzyski przed mistrzostwami świata ze Szwecją, tracąc późną bramkę i dzień później lecąc do Kataru.

Bramkarz Meksyku, Guillermo Ochoa, występujący po raz piąty na mundialu, powiedział, że chce uspokoić młodych zawodników drużyny, aby nie czuli się przytłoczeni pierwszym meczem.

„Jest wielu młodych graczy bez doświadczenia w Pucharze Świata”, powiedział 37-letni Ocho na konferencji prasowej w poniedziałek.

„Częścią mojej pracy jest wprowadzanie do codziennych treningów normalności i spokoju, bo emocje na mundialu łatwo uchwycić, czy to dobry mecz, czy błąd”.

Doha: Australijczyk Jamie McLaren wziął udział w ćwiczeniach fizycznych w Regionalnej Bazie Szkoleniowej Aspire w poniedziałek.—AFP

Jeśli Polska przetrwa fazę grupową, będzie to pierwszy raz od 1986 roku, aw międzyczasie więcej razy nie udało im się zakwalifikować do finału.

Ale Polska ma jedną rzecz, której brakuje Meksykowi – światowej klasy napastnika. Robert Lewandowski mówi, że może to być jego ostatni mundial, ale podchodzi do niego w ten sposób i chce mieć pewność, że będzie niezapomniany.

Bramkarz Polski Wojciech Szczęsny uważa, że ​​Lewandowski przerwie mecz na mundialu w Katarze. Lewandowski jest rekordzistą Polski w zdobyciu 76 goli w 134 występach, ale gwiazda Barcelony nie trafiła do bramki, gdy Polacy odpadli z fazy grupowej w Rosji cztery lata temu.

READ  Broni tytułu UFC „Prince of Sis”

34-latek strzelił 25 goli w ostatnich dwóch eliminacjach do Mistrzostw Świata, ale jeszcze nie otworzył swojego konta w finale.

„Myślę, że (punktacja) jest dla niego zdecydowanie ważna” – powiedział dziennikarzom Szczęsny.

– Był bardzo zmotywowany przed mundialem. Nie ma wątpliwości, że Robert jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Po ośmiu rekordowych sezonach w Bayernie Monachium Lewandowski strzelił 18 goli w 19 występach w swoim pierwszym sezonie w Barcelonie.

– Z pewnością będzie chciał, aby jego ambicje spełniły się nie tylko na poziomie klubowym, ale także w reprezentacji – powiedział Szczęsny.

To bardzo ważny konkurs. Wierzę, że dołączymy Roberta Lewandowskiego do wielkich nazwisk polskiego futbolu tym, co robi w Katarze.

Opublikowano 22 listopada 2022 r. o świcie