Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rozdzielczość MRI wzrasta od milimetrów do mikronów

Neuronaukowcy mapowali i odtwarzali układy nerwowe i mózgi różnych zwierząt od czasu wynalezienia mikroskopu, a nawet byli w stanie odwzorować całą strukturę mózgu dzięki innym technikom obrazowania, być może najbardziej znanym przykładem jest 302 -neuron mózgu neurotycznego zwierzęcia. robak. Badania takie jak ta znacznie zaawansowana neurobiologia, ale potrzebna jest lepsza technologia obrazowania do badania bardziej zaawansowanych struktur neuronowych, takich jak te u myszy lub człowieka, oraz Ta zaawansowana maszyna do rezonansu magnetycznego może pomóc w lepszym zrozumieniu tych struktur.

Zespół badawczy kierowany przez Uniwersytet Duke’a opracował tę nową technologię MRI przy użyciu niesamowicie potężnych magnesów 9,4 Tesli i wyspecjalizowanych cewek stopniowanych, co daje oszałamiającą rozdzielczość obrazu sześć razy wyższą niż typowy MRI. Piksele na obrazie mają rozmiar zaledwie 5 mikronów w porównaniu z rozdzielczością na poziomie milimetra dostępną w nowoczesnych urządzeniach MRI, które mogą ujawnić drobne szczegóły w tkance mózgowej, które wcześniej były niedostępne. Ten przełom w rozdzielczości MRI może znacznie przyspieszyć zrozumienie istniejących sieci neuronowych u ludzi dzięki uprzedniemu badaniu struktur neuronowych u myszy z tak niespotykaną dotąd szczegółowością.

Naukowcy mają nadzieję, że ten mikroskop MRI o dużej mocy doprowadzi do nowych spostrzeżeń i przełoży je bezpośrednio na rozwój opieki zdrowotnej, a zakładając, że można go bezpiecznie replikować i stosować u ludzi oraz stać się bardziej przystępny cenowo, spodziewamy się, że znajdzie zastosowanie w medycynie. centra tak szybko, jak to możliwe. Nie tylko to, ale badania w dziedzinie neuronauki mają również wiele zastosowań poza opieką zdrowotną, jak wspomniany powyżej mózg z 302 neuronami. Niektóre typy są eleganckie Robak obłe, który został wprowadzony do pracy na kilku platformach botów z doskonałym skutkiem.