Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Roxanne Gay przewodniczącą nowojorskiej rady ds. przestrzeni performatywnej – ARTnews.com

Liderzy rad w instytucjach technicznych bywają entuzjastycznymi kolekcjonerami i znanymi filantropami. Jednak Performance Space New York, ukochana alternatywna przestrzeń w East Village, poszła w innym kierunku, gdy w czwartek wybrała na stanowisko prezesa zarządu najlepiej sprzedającą się autorkę Roxanne Gay.

Guy jest otwartym komentatorem, który zajmuje się kwestiami tożsamości i przywilejów. Jej zbiór artykułów na 2014 rok zły feminizm Stopa New York Times Lista bestsellerów i pisarzy 2017 roku Głód: pamiętnik mojego ciała Wzbudził szerokie uznanie.

Chociaż Jay nie jest powszechnie kojarzona ze światem sztuki, ostatnio robiła wypady jako uniwersytet artystyczny. w Wiadomości Artnet na wywiad W kwietniu tego roku ujawniła prace Michaeline Thomas, Jenny Holzer, Julie Mihrito, Kleila Roberta Irvinga i innych ze swoich zbiorów. „Zaczęłam odkrywać i zdobywać elementy” – powiedziała. „A teraz jest poza kontrolą”. NS sztuka w ameryceJay rozmawiał również z ilustratorką Jenny Savile o otyłości i feminizmie.

Powiązane artykuły

Gay od jakiegoś czasu jest również zaangażowany w Performance Space, zasiadając w jej zarządzie od półtora roku. Z organizacją po raz pierwszy była związana przez jego żonę Debbie Millman, która jest również członkiem zarządu.

Jay powiedziała w oświadczeniu, że jako przewodnicząca rady nadzorczej zamierza „nadal wspierać wybitną sztukę eksperymentalną”, aby „wnieść różnorodny zakres estetyki do przestrzeni występów”. Jay powiedziała również, że jest zaangażowana w dywersyfikację zwolenników przestrzeni występu i „upewnianie się, że nadal upewniamy się, że ludzie, którzy mają pieniądze, nie są jedynymi, którzy mogą zasiadać w zarządzie i podejmować decyzje – ponieważ to nie jest refleksja naszej rzeczywistej społeczności”.

Jenny Shlinska, dyrektor wykonawczy Performance Space New York, opisała Jaya jako „osobę, która wolałaby dokonać zmian niż mówić bez końca o zmianach”. Dodając: „Jej poglądy są rzeczowe i słuszne: chce bardziej sprawiedliwej i dostępnej kultury i widzi, jak możemy być częścią tworzenia tej kultury”.

READ  Naukowcy są podekscytowani możliwym nowym deszczem meteorów z rozbijającej się komety

Chociaż mianowanie Guya na wysokie stanowisko byłoby niekonwencjonalne w większości przestrzeni artystycznych, nie jest to całkowicie niezwykłe posunięcie dla Performance Space, które ma historię angażowania artystów za kulisami w celu przekształcenia tego, jak może wyglądać organizacja artystyczna. W 2020 roku Performance Space New York przekazał klucze grupie artystów, dając im pełną kontrolę nad finansowaniem i programowaniem.

Performance Space New York zaapelował również o dodanie większej liczby artystów do swojej tablicy. Nicole Eisenman, Jonathan Gonzalez i Jackson Polleys byli wśród artystów, którzy dołączyli do zarządu w 2020 roku. Ostatecznie Schlenzka powiedziała, że ​​chce, aby co najmniej 50 procent nowojorskiej tablicy koncertowej stanowili artyści.

Jay zastępuje Susan Jess, która będzie pełniła funkcję wiceprezesa. Po przeprowadzce Jess będzie nadal pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetu Rozwoju Zarządu.