Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjskie federacje i sportowcy wielokrotnie wnosili apelacje przeciwko zakazowi organizowania imprez sportowych w czasie wojny z Ukrainą

Rosyjskie federacje i sportowcy wielokrotnie wnosili apelacje przeciwko zakazowi organizowania imprez sportowych w czasie wojny z Ukrainą

LAUSANNE, Szwajcaria – Rosyjskie federacje i sportowcy złożyli wiele skarg prawnych, aby walczyć z zakazem międzynarodowych imprez sportowych w związku z wojną ich kraju z Ukrainą.

Sąd Arbitrażowy ds. Sportu poinformował we wtorek, że rosyjscy urzędnicy złożyli apelacje przeciwko organom władzy w piłce nożnej, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, gimnastyce, wioślarstwie, rugby i biathlonie.

Atrakcją łyżwiarstwa są srebrni medaliści olimpijscy Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow, którzy weszli na scenę na moskiewskim stadionie Łużniki w zeszłym miesiącu, by wesprzeć rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i inwazję.

Rosyjscy urzędnicy olimpijscy zakwestionowali również wykluczenie przez Europejski Komitet Olimpijski drużyn i sportowców z jego młodzieżowych imprez multisportowych.

Główny problem prawny w piłce nożnej polegał na tym, że FIFA zakazała reprezentacjom Rosji udziału w światowych rozgrywkach, co doprowadziło do wykluczenia męskiej drużyny z eliminacji do Mistrzostw Świata w zeszłym miesiącu. Polska zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Świata w zeszłym tygodniu po pokonaniu Rosji w półfinale.

Sąd Arbitrażowy ds. Sportu powiedział, że sędziowie są obecnie wybierani do apelacji rosyjskiego futbolu, chociaż „nie ustalono jeszcze kalendarza proceduralnego”.

Odrębną apelację skierowano przeciwko zakazowi UEFA na udział rosyjskich reprezentacji i klubów w rozgrywkach europejskich, a te dwie kwestie piłkarskie można by połączyć.

Chociaż rosyjskie drużyny i sportowcy są prawie całkowicie wykluczeni z zawodów międzynarodowych, niewiele sportów olimpijskich zatrzymało członka Federacji Rosyjskiej. Rosyjscy urzędnicy mogli uczestniczyć w konferencji FIFA państw członkowskich w zeszłym tygodniu w Katarze.

MKOl odmówił również zawieszenia członkostwa w Rosyjskim Komitecie Olimpijskim, ani dwóch członków z Rosji: Jelenie Isinbajewej, rekordzistki świata w skoku o tyczce kobiet, oraz Szamila Tarbyszewa.

READ  Polska otwiera centrum serwisowe HIMARS w 2023 roku