Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjski manicure: co to jest i czy naprawdę szkodzi paznokciom?

Rosyjski manicure: co to jest i czy naprawdę szkodzi paznokciom?

Przez wiele lat manicure rosyjski pozostawał tajemnicą w branży salonowej, a tylko nieliczni eksperci od paznokci wykonywali i promowali tę metodę. Ale kiedy stało się to wirusowe na TikToku, sytuacja szybko się zmieniła — do tego stopnia, że ​​wyrażenie „rosyjski manicure w pobliżu” jest obecnie jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł związanych z urodą w Google.

Podobnie jak w przypadku większości trendów na TikToku, rosyjski manicure nie jest niczym nowym — jedyną różnicą jest to, że teraz wie o nim więcej osób. „Od 2016 roku wykonuję manicure rosyjski i edukuję klientki w zakresie tej techniki” Natalia Zełtowskarosyjski ekspert od manicure, nauczyciel i właściciel Austin Akademia Nail Art House + Salon Paznokci, Mówi połysk. „Wtedy mało kto o tym słyszał, ale dziś ludzie szukają salonów, które oferują właśnie tę usługę.” A co spowodowało tę transformację? Ziltowski wskazuje na „imponujące rezultaty”, jakie osiąga ta technika, choć jednym z głównych elementów, który wpłynął na jej popularność, jest jej kontrowersyjność.

Pokaż więcej

„Chociaż rozumiem atrakcyjność niektórych trendów, ten wprawił mnie w zakłopotanie” – mówi. Dana Stern, MD, jest certyfikowanym dermatologiem z Nowego Jorku, specjalizującym się w zdrowiu paznokci i adiunktem dermatologii w Mount Sinai School of Medicine. Nie jest sama. Choć jest tego więcej 1000000000 Istnieją filmy TikTok poświęcone rosyjskiemu trendowi manicure 969 milionów Który dotyczy tego, czy trend jest bezpieczny, czy nie. Większość tych treści jest dostarczana przez dermatologów i stylistów paznokci, którzy nie zgadzają się z tą techniką lub nie zalecają jej, choć wielu się z nią nie zgadza. Oni W komentarzach. I tak dalej i tak dalej.

Dzięki uprzejmości Natalii Zeltowski. Instagram/@_nail_art_house_

Aby pomóc naprawić sytuację, połysk Zapytaliśmy ekspertów o wszystko, co trzeba wiedzieć o rosyjskim manicure. W ten sposób możesz podjąć świadomą decyzję, czy chcesz uczestniczyć w tym trendzie, czy nie.

Co to jest rosyjski manicure?

termin Rosyjski manicure Właściwie odnosi się do pielęgnacji Technika, W przeciwieństwie do stylu optycznego, co oznacza, że ​​​​nie przypomina francuskiego manicure. Rosyjski manicure ma kilka innych nazw, które obejmują manicure kombinowany, manicure elektroniczny i manicure na sucho, mówi Ziltovsky. „Manicure rosyjski to połączenie precyzyjnego opracowania skórek, które można wykonać za pomocą obcinacza do paznokci, nożyczek lub cążków – w zależności od technika – i nałożenia żelu.”

Manicure rosyjski jest również całkowicie suchy, co oznacza, że ​​wszystko to można wykonać bez moczenia rąk w wodzie. „Manicure rosyjski skupia się na usunięciu całego naskórka, dokładnym i dokładnym usunięciu poprzedniego żelu i lakieru oraz skrupulatnym nałożeniu oryginalnego lakieru” – mówi dr Stern. „Do usuwania skórek i skórek wokół paznokcia używa się narzędzi przypominających wiertła, a czasami nożyczek, a do intensywnego złuszczania używa się czasami szczoteczek ściernych”.

tłumaczenie? Technika rosyjskiego manicure usuwa jak najwięcej skóry z okolicy paznokcia, pozostawiając więcej miejsca na polerowanie. Powoduje to „czystszy” wygląd i pomaga wydłużyć czas między wizytami, ponieważ skóra i paznokcie odrastają dłużej niż w przypadku zwykłego manicure.

Dzięki uprzejmości Natalii Zeltowski. Instagram/@_nail_art_house_

Manicure rosyjski kontra zwykły manicure

„Główną różnicą jest skrupulatna obróbka skóry, która w zależności od doświadczenia może zająć od 20 do 45 minut” – mówi Ziltowski. Tylko Przygotowanie cery „Kolejną różnicą jest technologia żelu strukturalnego, która jest zawarta w usłudze manicure rosyjskiego, która pomaga wzmocnić naturalną płytkę paznokcia i sprawić, że paznokcie będą wyglądać na gładsze i bardziej równe.

W sumie przygotuj się na spędzenie w salonie około dwóch godzin na rosyjskim manicure i zapłać od 100 do 250 dolarów. Jeśli to brzmi jak dużo czasu i pieniędzy, Zieltowski uważa, że ​​warto: „Rezultaty mówią same za siebie” – mówi. „Wytrzymuje dłużej i wygląda super czysto, więc nie musisz przychodzić co 10 dni, aby zrobić kolejny żelowy manicure. Możesz zaoszczędzić czas, kupując go tylko raz w miesiącu. „

Dzięki uprzejmości Natalii Zeltowski. Instagram/@_nail_art_house_

Jakie są zalety rosyjskiego manicure?

Główną zaletą rosyjskiego manicure jest jego trwałość, chociaż Zeltovsky wskazuje na szereg innych zalet. „Jedną z największych zalet tej techniki jest to, że nie moczymy żelu w acetonie” – mówi. „Piłujemy go wiertarką do paznokci, usuwając w ten sposób 95% żelu i zatrzymując 5% produktu na płytce paznokcia, jeśli nie ma uniesienia i odprysków. Następnie wypełniamy go żelem strukturalnym w takich samych krokach jak poprzednio czyszczenie skórek.Pomaga to paznokciom rosnąć i zapobiega wysuszeniu spowodowanemu przez aceton, dzięki czemu paznokcie są mniej podatne na łamanie i łuszczenie się.

Zeltowski twierdzi, że zauważyła poprawę stanu swoich paznokci, odkąd zaczęła wykonywać wyłącznie rosyjski manicure. „Przy regularnych wizytach skórki i płytka paznokcia wyglądają lepiej” – mówi. „Kiedy raz spróbujesz manicure rosyjskiego, nie będzie już powrotu do zwykłego manicure żelowego.”

Dzięki uprzejmości Natalii Zeltowski. Instagram/@_nail_art_house_

Niebezpieczeństwa związane z rosyjskim manicure: czy jest to bezpieczne?

Choć technika ta niesie ze sobą wiele korzyści estetycznych, dr Stern zwraca uwagę, że korzyści te wiążą się z ryzykiem. „Główną zaletą jest to, że lakier nakłada się pod bliższym załamaniem paznokcia, dzięki czemu manicure utrzymuje się dłużej niż tradycyjny manicure. Jednak powodem, dla którego można nakładać lakier pod załamaniem jest to, że utworzyły dziurę w załamaniu paznokcia błona ochronna, zwana także naskórkiem.” Całkowite usunięcie naskórka, jeśli się powtarza, zwykle powoduje wprowadzenie drożdżaków, co prowadzi do rodzaju infekcji paznokci zwanej przewlekłą zanokcicą.

Zdaniem dr Sterna naskórek jest w istocie naturalną osłoną paznokcia, dlatego jego całkowite usunięcie może być niebezpieczne. „To skórki zapobiegają przedostawaniu się drożdży, a nawet bakterii do płytki paznokcia” – mówi, dodając, że widziała już kilka z wyżej wymienionych infekcji pojawiających się w Internecie. „Wiele zdjęć, które widziałam w mediach społecznościowych i które chwalą się pięknymi paznokciami, w rzeczywistości przedstawia paznokcie z oznakami przewlekłej zanokcicy. Chociaż lakier może wydawać się nieskazitelny, dla wprawnego oka widzę oznaki infekcji: obrzęki, róż i obrzęk fałdów paznokciowych.

Wreszcie, zawsze istnieje ryzyko infekcji narzędzi poza drożdżami. „Ponieważ technika ta jest bardziej agresywna niż tradycyjny manicure, istnieje większe ryzyko infekcji, dlatego używane narzędzia muszą być odpowiednio wysterylizowane” – mówi dr Stern.

Żyłtowski tak uważa Technika Nie ma potrzeby zrzucania winy na siebie, pod warunkiem, że skontaktujesz się z doświadczonym technikiem. „Manicure rosyjski, wykonany prawidłowo, przy użyciu sterylnych narzędzi i przez przeszkolonego profesjonalistę, jest bezpieczną techniką i ma wiele zalet” – mówi. „Jedyne ryzyko polega na tym, że zatrudnisz stylistę paznokci, który nie ma dobrego wykształcenia w tej technice lub nie sterylizuje odpowiednio narzędzi. Nie chodzi tu o technologię, pilnik elektroniczny czy ostre nożyczki. Ważne jest, kto to robi .”

Dzięki uprzejmości Natalii Zeltowski. Instagram/@_nail_art_house_

Jak uzyskać bezpieczny rosyjski manicure

Jeśli chcesz samodzielnie wypróbować rosyjski manicure, koniecznie znajdź wysoko wykwalifikowanego technika, który zobowiąże się do sterylizacji swoich narzędzi w trzech krokach, mówi Ziltovsky. „Szukaj pracy na Instagramie, recenzjach w Mapach Google i oczywiście z rekomendacji poprzez recenzje znajomych lub blogerów. Możesz także wyszukiwać według hashtagu” – mówi. „Zawsze patrz na pracę swoich stylistek paznokci trzy lub cztery tygodnie po założeniu; powie ci wiele. Zobacz: Na skórę, zobacz, czy nie ma żadnych wisiorków i jak długo żel się utrzymuje. Zawsze najlepiej sprawdzić zdjęcia przed i po.

Dr Stern sugeruje również poszukiwanie doświadczonych techników i podkreśla znaczenie rozpoznania wad tej metody. „Skonsultuj się z kimś, kto ma wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tej bardzo specyficznej techniki, ale rozumie potencjalne ryzyko” – mówi.

Danielle Sinai jest redaktorką działu urody w połysk. Obserwuj ją na Instagramie @com.daniellesinay.


READ  Wiedźmin Henry’ego Cavilla ujawnia tytuł premiery trzeciego sezonu