Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjski czołg „Indomitable” z wybuchowym pancerzem zniszczony przez siły ukraińskie

Rosyjski czołg „Indomitable” z wybuchowym pancerzem zniszczony przez siły ukraińskie

T-90M to zaktualizowana wersja T-90, wyposażona w najnowszy rosyjski sprzęt wojskowy. Ukraińscy żołnierze zniszczyli setki rosyjskich czołgów pociskami wystrzeliwanymi z ramienia, w tym NLAW dostarczonymi przez Wielką Brytanię, ale T-90M miał być nie do zdobycia ze względu na wybuchający pancerz.

Posiada również samorozciągającą się zasłonę dymną, która uruchamia się, gdy wykryje, że została w niego wystrzelona wiązka laserowa, kratę na wieży, która odbija pociski, oraz „łukową tarczę” na plecach, która chroni przed granatami.

Załoga T-90M składa się z trzech osób – dowódcy, kierowcy i strzelca – uzbrojonych w dwa karabiny maszynowe i działo główne, które może strzelać pociskami do czołgów i śmigłowców odległych o trzy mile. Przenosi 43 pociski i jest przeznaczony do ataku typu „hunter-killer”.

Konflikt zadaje ciężkie straty niektórym najzdolniejszym jednostkom Rosji

„Wśród najlepiej wyposażonych jednostek rosyjskich, w tym walczących na Ukrainie, znajduje się obecnie około 100 czołgów T-90M” – poinformowało Ministerstwo Obrony. „Konflikt na Ukrainie odbija się mocno na niektórych najbardziej zdolnych jednostkach i zaawansowanych zdolnościach Rosji. Rekonfiguracja sił zbrojnych Rosji w następstwie tego konfliktu zajmie Rosji sporo czasu i kosztów.”

READ  Nowy wariant IHU Covid zawierający 46 mutacji niepokoi ekspertów we Francji