Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjska propaganda wykorzystuje Afganistan do uderzenia w USA

Stanislav Sarin, rzecznik ministra ds. koordynacji służb specjalnych, zauważył, że „rosyjska propaganda wykorzystuje sytuację w Afganistanie do ataku na wiarygodność USA i gwarancje NATO”.

Zarin napisał w sobotę na Twitterze, że rosyjski materiał dezinformacyjny zawierał opinię „eksperta wojskowego”, który stwierdził, że gwarancje USA nie są wiarygodne.

„Powodem publikacji jest kolejna seria materiałów mających na celu zademonstrowanie wyższości czołgów rosyjskich nad Abramsami, które Polska kupuje od Stanów Zjednoczonych. Przy tej okazji „rosyjski ekspert” mówi, że Polska popełnia ten sam błąd, co rząd afgański rzecznik prasowy.

„Komentator dodaje, że współpraca między Polską a Stanami Zjednoczonymi zakończy się „jak w Afganistanie”, czyli lotem amerykańskim” – mówi.

Narin zwrócił uwagę, że inny „komentator” uważa, że ​​sprzedaż amerykańskich czołgów do Polski jest „podobna do tego, co Stany Zjednoczone zrobiły z armią afgańską”.

Harren zauważył, że „w tekście stwierdza się, że doświadczenia Afganistanu pokazują, że” pomoc USA przynosi przeciwne skutki.

Jego zdaniem należy się spodziewać, że sytuacja w Afganistanie będzie przez długi czas wykorzystywana przez Rosję do podważania wiarygodności NATO.

„Kreml zaatakuje w szczególności współpracę wojskową między Polską a Stanami Zjednoczonymi” – powiedział rzecznik Ministra Koordynacji Służb Wywiadu.

READ  Kolor roku 2023 jest odważny i jasny

Kiedy Stany Zjednoczone wycofały większość swoich sił z Afganistanu, talibowie zajęli większość kraju. W niedzielę weszli do stolicy Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim.

Siły amerykańskie zostały zmuszone do wstrzymania wszystkich ewakuacji w poniedziałek po tym, jak tysiące ludzi chciało opuścić lotnisko w Kabulu, które w niedzielę zostało zajęte przez talibów. Pas startowy i arena są teraz zatłoczone, a loty wznowiono we wtorek rano.