Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjscy poborowi musieli zapłacić 570 funtów za kamizelkę kuloodporną

Rosyjscy poborowi musieli zapłacić 570 funtów za kamizelkę kuloodporną

nFirma Urway Corporation poinformowała w sobotę, że aresztowała obywatela Rosji niosącego drona i sprzęt fotograficzny po tym, jak widziano go podczas robienia zdjęć lotniska na dalekiej północy, co jest drugim takim aresztowaniem w ciągu tygodnia.

Norwegia jest w stanie wysokiej gotowości po doniesieniach o tajemniczych obserwacjach dronów w pobliżu morskich platform wiertniczych naftowych i gazowych obsługiwanych przez głównego producenta energii.

Powszechnie przyjmuje się, że wybuchy gazociągu Nord Stream na Morzu Bałtyckim w zeszłym miesiącu były wynikiem sabotażu.

51-letni Rosjanin, którego nazwiska nie ujawniono, został w piątek aresztowany pod zarzutem latania dronem w Norwegii, co przyznał.

„Policja skonfiskowała dużą ilość sprzętu fotograficznego, w tym drona i pamięć podręczną kart pamięci” – podała w oświadczeniu policja z północnego miasta Tromsø.

Dodał, że skonfiskowane materiały zawierały zdjęcia innego lotniska w północnym mieście Kirkenes oraz śmigłowców Bell należących do armii norweskiej.

Policja z Tromsø poinformowała, że ​​norweskie służby bezpieczeństwa zostały wezwane do przeprowadzenia śledztwa.

Kraj skandynawski, wraz z wieloma innymi narodami zachodnimi, zakazał Rosjanom i rosyjskim podmiotom przelatywania nad ich terytorium po inwazji na Ukrainę w lutym.

READ  Mrożące krew w żyłach zdjęcia pokazują pozostałości samolotu transportowego, który musiał awaryjnie lądować na wodzie - wiadomości ze świata