Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjscy dowcipnisie popierający Putina oszukują prezesa Fed Powella, udając Ukraińca Wołodymyra Zełenskiego

Rosyjscy dowcipnisie popierający Putina oszukują prezesa Fed Powella, udając Ukraińca Wołodymyra Zełenskiego

James Franey, starszy korespondent polityczny w USA dla Dailymail.Com

17:46 27 kwietnia 2023 aktualizacja 18:26 27 kwietnia 2023

  • Powell omówił perspektywy dla amerykańskiej gospodarki i inflacji
  • Wielu światowych przywódców zostało w przeszłości oszukanych przez Władimira Kuzniecowa i Aleksieja Stolarowa
  • Wideo zostało wyemitowane w prokremlowskim kanale telewizyjnym w Rosji w czwartek

Szef Banku Centralnego USA został oszukany przez rosyjskich żartownisiów udających prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Internetowy film pokazuje Władimira Kuzniecowa i Aleksieja Stoljarowa omawiających światową gospodarkę z prezesem Rezerwy Federalnej Jerome Powellem.

Wideo zostało wyemitowane w telewizji państwowej w Rosji, a oba komiksy są znane jako zwolennicy rosyjskiego despoty Władimira Putina.

Para, znana jako Vovan i Lexus, zrobiła psikusa kilku znanym politykom, w tym Angeli Merkel, prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde i prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie.
Rosyjskie komiksy zorganizowane jako prezydent Ukrainy, aby skontaktować się z niektórymi z najpotężniejszych ludzi na świecie, aby omówić skutki gospodarcze inwazji na Moskwę

Na zdjęciu Powell odpowiada na pytania człowieka, którego uważa za przywódcę Ukrainy w czasie wojny, począwszy od perspektyw gospodarki USA po politykę pieniężną Rosji.

„Chcielibyśmy powiedzieć, że recesja jest prawie prawdopodobna” – powiedział 70-latek. Myślę, że to częściowo dlatego, że podnieśliśmy trochę stopy procentowe, ale właśnie tego potrzeba, aby obniżyć inflację.

„Rynek wycenia już dwie kolejne podwyżki o ćwierć punktu. Rozejrzymy się po tym, jak to zrobimy i zobaczymy, czy musimy zrobić więcej.

Film został nakręcony w styczniu, a przedstawiciele Fed powiedzieli, że uwagi Powella nie różnią się od żadnego z jego publicznych oświadczeń.

Ale podstęp prokremlowskich komików wzbudzi obawy związane z bezpieczeństwem, w jaki sposób mogą uzyskać dostęp do wysokiego urzędnika amerykańskiego.

Udało im się przechytrzyć europejską odpowiedniczkę Powella, Christine Lagarde, która kieruje Europejskim Bankiem Centralnym, na początku tego roku.

Para, znana jako Vovan i Lexus, w przeszłości wykonywała pozorowane telefony z innymi światowymi liderami.

Wcześniejsze ofiary to była niemiecka przywódczyni Angela Merkel, prezydent Polski Andrzej Duda i brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace.

Urzędnicy bliscy Powellowi powiedzieli, że rozmowa była autentyczna i że jest badana przez amerykańskie organy ścigania

Rzecznik Rezerwy Federalnej potwierdził, że rozmowa miała miejsce i odmówił zaprzeczenia autentyczności nagrania.

READ  Funkcja zwrotu gotówki Picodi jest już dostępna w Nigerii - TechEconomy Nigeria

„Przewodniczący Powell rozmawiał w styczniu z kimś, kto fałszywie przedstawiał się jako prezydent Ukrainy” – powiedział.

To była przyjacielska rozmowa, która miała miejsce w kontekście naszego stanowiska we wspieraniu narodu ukraińskiego w tym trudnym czasie. Nie omawiano żadnych wrażliwych ani poufnych informacji.

Fed powiedział, że sprawa została skierowana do organów ścigania i odmówił dalszego komentarza.