Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosnące wyzwania w branży rekrutacyjnej

Rosnące wyzwania w branży rekrutacyjnej

Zdaniem Senior Account Manager Laury Ceelie, Fix Personeelsdiensten miał za sobą niestabilny rok. W szczytowych miesiącach agencja zatrudnienia zatrudnia około 800 osób, z czego ponad 70 proc. to Polacy. Zimą liczba ta zawsze spada, ale teraz jest większa niż zwykle. „Przewiduje się, że szczyty i spadki, głównie z powodu wyższych cen energii, będą tylko wzrastać w nadchodzącym okresie” – mówi.

Samo w sobie nie stanowi to problemu, ponieważ szybkie przełączanie w godzinach szczytu to specjalność Fix Personeelsdiensten. Czyni to aktywnie rekrutując ludzi za pośrednictwem mediów społecznościowych, polskich portali z ofertami pracy oraz korzystając z kontaktów w serwisie. „Przez lata zbudowaliśmy silną sieć, dzięki czemu możemy ją szybko zwiększać i zmniejszać” — mówi.

Laura wie jednak, że nawet to bywa trudne. W ostatnich latach polska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie, pracownicy szybciej dostają umowy na czas nieokreślony, a pracownicy dostają lepsze pensje. Ponadto istnieje program, który zapewnia znaczną ulgę podatkową młodym ludziom w wieku poniżej 26 lat. Wraz z tymi zmianami i wysokimi kosztami życia w Holandii staje się ona mniej atrakcyjna dla pracowników migrujących. Holandia musi także konkurować z sąsiednimi krajami, takimi jak Niemcy.

Potrzeba elastyczności
Dlatego ważne jest, aby ponownie stać się atrakcyjnym, a można to zrobić na kilka sposobów. Fix Personeelsdiensten patrzy przede wszystkim w siebie. „W przyszłym roku przeznaczymy większy budżet na naszą kampanię rekrutacyjną. Ponadto dobre zakwaterowanie i solidny mentoring pomogą naszym pracownikom tymczasowym na dobry start. Ponadto chcemy być jak najbardziej otwarci i transparentni, dla dobra naszych pracowników i naszych klientów. Również praca ważna dla firm rekrutacyjnych, jeśli chodzi o satysfakcję z pracy. Dobry klimat pracy i duże zaangażowanie pracowników tymczasowych jest ważnym motywatorem.”

Mają też nadzieję na większy ruch ze strony rządu, zwłaszcza w odniesieniu do mieszkalnictwa. Trudny temat, ale też taki, w którym można osiągnąć wzajemne doskonalenie. „W tym roku mieliśmy wystarczająco dużo entuzjazmu ze strony zmotywowanych pracowników, ale potem musieliśmy ich odrzucić z powodu braku mieszkań. Bardzo niefortunne, ponieważ zapotrzebowanie na personel ze strony naszych klientów było duże. Między innymi posiadamy certyfikat SNF, co oznacza, że są kontrolowane każdego generała, aby upewnić się, że nasze domy spełniają wszystkie wymagania.Jednocześnie potrzebna jest większa elastyczność w szczególności ze strony gmin, ponieważ często dostępne są bardzo dobre rozwiązania, których nie można osiągnąć ze względu na bardziej złożone przepisy”.

READ  Pięć sposobów, w jakie Northeastern D'Amore-McKim School of Business tworzy pożądanych liderów biznesu

Wykonalny
Fix Personeelsdiensten jest firmą Jana Zuijdwegta i ma klientów w całej Holandii. Biuro jest dobrze zarządzane, rotacja personelu jest minimalna, a większość współpracowników pracuje tam od kilku lat. Firma składa się z rekrutacji, planowania, płac, zakwaterowania, szkoleń, kierowców, account managerów i managerów floty. „Uważamy, że ważne jest, aby ludzie widzieli, że tam jesteśmy i że jesteśmy przyjaźni. Jesteśmy więc dostępni 100 godzin tygodniowo”.

po więcej informacji:
Laura Seely
Naprawa Personeelsdiensten BV
Limeden 22
2678 Mei de Lair
+31 (0) 174 28 45 89
+31 6 34336014
[email protected]
www.teamfix.nl