Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja: Zwiększenie dopływu gazu do Polski rurociągiem Piękno Europy

Jak wynika z danych niemieckiego operatora sieci Gaskad, gazociąg Jamał-Europa, którym zwykle transportuje rosyjski gaz do Europy Zachodniej, już 12. dzień wysyłał gaz do Polski w zwiększonych ilościach.

Przepływy w punkcie pomiarowym Malno na granicy polsko-niemieckiej płynęły dziś rano na wschód do Polski w tempie co najmniej 5,2 mln kWh (kWh), według danych z około 1,2 mln kWh w poprzednich dniach. 24 godziny.

Rurociąg jest ważnym szlakiem eksportu rosyjskiego gazu do Europy.

Jednocześnie zamówienia na prądy do zachodnich Niemiec na stacji pomiarowej Malno w piątek 1 stycznia na 8,3 mln kWh i teraz co najmniej 6 mln kWh.

Wyniki aukcji pokazują, że rosyjski koncern gazowy Gazprom ma na dziś możliwość tranzytu eksportowego gazociągiem Jamał-Europa.

Firma posiadała 8,3 mln kWh tranzytu przez gazociąg Jamał-Europa w styczniu na aukcji w zeszłym miesiącu.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w zeszłym tygodniu, że Niemcy odsprzedają rosyjski gaz Polsce i na Ukrainę, zamiast uspokajać przegrzany rynek, obwiniając o wsteczne przepływy i podwyżki cen niemieckich importerów gazu.

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki odmówiło komentowania wypowiedzi Putina. Importerzy gazu nie odpowiedzieli na prośby Reutera o komentarz.

Handlowcy gazu polegają na akcjach, aby zaopatrywać europejskich nabywców i unikać płacenia niemal rekordowych cen, twierdzą źródła branżowe i analitycy rynku, wyjaśniając niezwykłe odwrócenie przepływu rurociągów.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

READ  Przywódcy Pierwszych Narodów w Quebecu krytykują Legaulta za jego pojawienie się na Forum Ekonomicznym Rdzennych Ludności