Rosja zremisowała z Polską 1:1 w towarzyskim meczu مباراةة

Piłka nożna – Międzynarodowy mecz towarzyski – Polska vs Rosja – Stadion Mijski, Wrocław, Polska – 1 czerwca 2021 Polak Karol Świderski zmierzy się z Rosjaninem Giorgi Gekią. REUTERS / Kacper Pembel

Polska drużyna prowizoryczna zremisowała we wtorek 1:1 z Rosją w rozgrzewce przed Euro 2020 po tym, jak Wiaczesław Karawajew odwołał wcześniejszą grę Jakoba Swerczuka dla gospodarzy.

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa pominął kilku kluczowych graczy, w tym najlepszego strzelca Roberta Lewandowskiego, ale jego drużyna zaczęła od mocnego startu, gdy Swirchuk popchnął ich do przodu, strzelając swojego pierwszego gola w reprezentacji w czwartej minucie.

Napastnik pokonał rosyjskiego bramkarza Antona Shonina z odległości ośmiu metrów, po tym jak Przemysław Frankowski posłał go głębokim podaniem Mateusza Klicha, zachwycając kibiców na Stadionie Mijskiego we Wrocławiu.

Rosjanie wycofali się w pierwszych wymianach, ale wyrównali w 20. minucie, kiedy prawy obrońca Karawajew posłał piłkę obok bramkarza Lukasa Fabiansky’ego w daleki słupek po wspaniałym dośrodkowaniu Aleksandra Golovina.

Klich strzelał ponad poprzeczkę z dystansu po sześciu minutach, zanim dośrodkowanie Świerczoka trafiło w poprzeczkę z bezkompromisową szybkością, zapewniając mnóstwo zabawy w pierwszej połowie.

Mecz załamał się po przerwie, ponieważ obie drużyny dokonały serii zmian i żadnemu z nich nie udało się stworzyć wyraźnych szans.

Rosja jest w grupie B na Euro 2020 wraz z Danią, Finlandią i Belgią, a Polska w grupie E z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Plotki transferowe: Kante, Mane, Pogba, Lewandowski, Dembele, Calvert Lewin