Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja zamienia ukraiński film Avdiivka w „postapokaliptyczną scenerię filmową”

Rosja zamienia ukraiński film Avdiivka w „postapokaliptyczną scenerię filmową”

Rosja zmienia ukraińską Awdijewkę w „postapokaliptyczne miejsce filmowe”, powiedział w niedzielę wysoki rangą lokalny urzędnik, intensyfikując bombardowania i nakładając niemal całkowitą blokadę na miasto na linii frontu.

Urzędnicy powiedzieli, że około 2000 cywilów pozostało w Awdijiwce, mieście w obwodzie donieckim, 90 km (56 mil) na południowy zachód od oblężonego Bachmuta. Przedwojenne miasto liczyło ponad 30 tys. mieszkańców.

„Przykro mi to mówić, ale Awdjiwka coraz bardziej przypomina miejsce z postapokaliptycznego filmu” – powiedział Witalij Barabasz, szef departamentu wojskowego miasta, w komunikatorze Telegram.

Barabasz dodał, że rozpoczęto ewakuację pozostających jeszcze w mieście robotników komunalnych, a odbiór mobilny zostanie wkrótce wstrzymany, „ponieważ w mieście są informatorzy rosyjskich okupantów”.

Ponieważ siły rosyjskie stopniowo zdobywały ostatnio obrzeża Awdijiwki, ukraińskie wojsko ostrzegło w zeszłym tygodniu, że miasto może stać się „drugim Bachmutem” – ponieważ miesiące zaciekłych walk obróciły miasto w gruzy.

W niedzielę rosyjskie bombardowania wycelowały w dwa wieżowce w Awdijiwce, zaledwie 10 kilometrów od północnych obrzeży Doniecka, które od 2014 roku znajdują się pod kontrolą Moskwy.

READ  DNA 13 neandertalczyków ujawnia „zarobkową” migawkę starożytnego społeczeństwa | antropolog