Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Rosja zagrożeniem dla Europy”: prezydent Polski

Berlin: Prezydent Polski Andrzej Duda uważa Rosję za „zagrożenie dla Europy”.

„Jeśli Ukraina, z jej bohaterskim oporem, nie wytrzyma imperialistycznych planów Putina, Polska i kraje bałtyckie będą bezpośrednio zagrożone dalszą ekspansją rosyjskiej strefy wpływów w Europie Środkowej” – powiedział Duda we wtorkowym wydaniu niemieckiego Frankfurter Allgemeine Zeitung. Agencja DPA powiedział.

Duda mówił o „wielkich rosyjskich ideach ujarzmiania innych narodów”. Powiedział, że były to nie tylko poglądy prezydenta Rosji Władimira Putina, ale że inspirowała się nimi duża część rosyjskiego społeczeństwa.

„Dzięki Ukrainie to niebezpieczeństwo jest dzisiaj opanowane. Ale myślę, że to niebezpieczeństwo niestety pojawi się w przyszłości” – kontynuował polski prezydent – ​​„Możemy tylko wzmocnić własne bezpieczeństwo”.

Według Tudy, Polska przekazała Ukrainie 260 starych czołgów T-72. Powiedział, że stworzył lukę we własnych oddziałach, którą musi wypełnić, pozyskując nowe czołgi.

Polska liczy też na dostawy niemieckich czołgów Panther. Jak dotąd jednak polskie dostawy na Ukrainę nie są kompensowane transferami z Niemiec w tzw. transferach kołowych. Polska nie była zadowolona z wcześniejszej oferty Berlina 20 czołgów Leopard 2 z 2023 roku.

– IANS

READ  Informacje o trzęsieniu ziemi: Light Mac. 3.3 Trzęsienie ziemi