Nowy ładunek zaopatrzenia zmierza na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Dziś wieczorem (14 lutego) Rosja wystrzeliła zrobotyzowany statek towarowy Progress 87 z misją dostawczą w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w Walentynki.
Statek towarowy wystartował na rakiecie Sojuz z obsługiwanego przez Rosję kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie o godzinie 22:25 czasu wschodniego (0325 GMT i 8:25 czasu lokalnego 15 lutego w Bajkonurze).
Powiązany: Fakty o rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos
Statek Progress 87 przewozi około 3 ton żywności, paliwa i innych zapasów.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, statek towarowy dotrze do orbitującego laboratorium Wczesna sobota (17 lutego)dokujący do rosyjskiej jednostki serwisowej Zvezda w 1:12 EDT (06:12 GMT). Możesz oglądać to spotkanie na żywo na Space.com za pośrednictwem NASA; Relacja rozpocznie się w dniu 12:30 EDT (05:30 GMT) w sobotę.
Progress to jedna z trzech robotycznych statków kosmicznych wykonujących obecnie misje zaopatrzeniowe na Międzynarodową Stację Kosmiczną, wraz ze statkiem kosmicznym Cygnus firmy Northrop Grumman i kapsułą Cargo Dragon firmy SpaceX.
Progress i Cygnus to zużyte statki kosmiczne, spalające się w atmosferze ziemskiej, gdy ich czas na orbicie dobiegnie końca. Ale Dragon został zaprojektowany tak, aby można go było używać wielokrotnie; Ląduje bezpiecznie w oceanie pod spadochronami, co oznacza, że może sprowadzić na Ziemię próbki naukowe.
Notatka redaktora: Ta historia została zaktualizowana o 22:45 czasu wschodniego 14 lutego wraz z wiadomością o udanym starcie.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Firma zajmująca się planowaniem powierzchni handlowych CADS postrzega technologię jako odpowiedź na Święta Wielkanocne i inne sezonowe wyzwania w 2024 r. — Retail Technology Innovation Hub
Astronomowie odkryli, że woda unosi się w części przestrzeni, która tworzy planetę
Tęskniłam za nim bardzo długo! Satelita NASA i martwy rosyjski statek kosmiczny zbliżają się do siebie na swojej orbicie