Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja wykluczona z Euro kobiet, ponieważ UEFA uznała, że ​​nie kwalifikuje się do ofert Euro 2028 i 2032 | wiadomości piłkarskie

Rosja została wykluczona z tegorocznych Mistrzostw Europy Kobiet, podczas gdy UEFA uznała, że ​​nie może być gospodarzem Mistrzostw Europy mężczyzn w latach 2028 i 2032.

Organ zarządzający europejskim futbolem orzekł również, że rosyjskie drużyny nie będą mogły grać w klubowych rozgrywkach UEFA w przyszłym sezonie.

W rezultacie mistrzowie szkockiej Premier League w tym sezonie przejdą bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie kosztem mistrza Rosji Zenita St Petersburg. Wicemistrzowie Scottish Premiership przejdą teraz do trzeciej rundy kwalifikacyjnej, a nie do drugiej. Celtic prowadzi Rangers z sześcioma punktami, a do końca sezonu pozostały trzy mecze.

Orzeczenie UEFA oznacza również, że wspólną kandydaturą Wielkiej Brytanii i Irlandii o organizację Euro 2028 rywalizuje teraz tylko Turcja, która również zadeklarowała zainteresowanie organizacją Euro 2032.

Portugalia zastąpi Rosję w Mistrzostwach Europy Kobiet w Anglii tego lata, przegrywając z nimi w kwalifikacjach.

UEFA ogłosiła szereg decyzji dotyczących Rosji, które zostały zawieszone od lutego po inwazji tego kraju na Ukrainę.

Poniedziałkowe ogłoszenie mówiło również, że rosyjska drużyna mężczyzn nie weźmie udziału w Lidze Narodów, która rozpoczyna się w czerwcu i automatycznie spadnie z drugiej ligi.

Żadna rosyjska drużyna nie będzie uprawniona do gry w europejskich rozgrywkach w przyszłym sezonie, z wyjątkiem Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej, Europejskiej Ligi Konferencyjnej, Ligi Mistrzów UEFA Kobiet i Ligi Młodzieżowej UEFA.

zdjęcie:
Mistrzowie Szkocji w tym sezonie przejdą bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie

Rosja otrzyma również zakaz rozgrywania dalszych kwalifikacji do Mistrzostw Świata Kobiet 2023 lub Mistrzostw Europy U-21 2023, których wyniki jak dotąd zostały uznane za nieważne.

Oferty na organizację Euro 2028 lub 2032 zostały odrzucone, a Komitet Wykonawczy UEFA powołał się na Artykuł 16.02 Regulaminu, który stanowi, że „każdy oferent musi zapewnić, że nie działa w sposób, który mógłby uczynić UEFA, Finał UEFA lub UEFA etapem finałowym , tj. oferent.” inny (lub dowolny pracownik, urzędnik lub przedstawiciel któregokolwiek z powyższych), procedurę przetargową lub niesławną europejską piłkę nożną. „

READ  Olimpiada Szachowa: Praggnanandhaa utrzymuje Indie w walce o tytuł, gdy najlepsze drużyny przygotowują się do ostatecznego ataku

Konkursy Euro 2028 i Euro 2032 zostaną przyznane krajom-gospodarzom we wrześniu 2023 roku.

Rosja z powodzeniem była gospodarzem Mistrzostw Świata 2018, ale od czasu inwazji na Ukrainę na początku tego roku jest wyobcowana z międzynarodowej społeczności sportowej, a UEFA już odebrała Petersburgowi prawa do organizacji finału Ligi Mistrzów w tym sezonie w lutym.

Rosja miała zmierzyć się z Polską w eliminacjach do Mistrzostw Świata w marcu, ale została zakazana po zawieszeniu, a Polska awansowała do finału, w którym pokonała Szwecję 2:0.

Spartak Moskwa, ostatni rosyjski klub, który w tym sezonie pozostał w europejskich rozgrywkach, został wyrzucony z Ligi Europejskiej, a UEFA zakończyła umowę sponsorską z rosyjskim koncernem energetycznym Gazprom.

Rosja złożyła odwołanie od poprzedniego zawieszenia, które ma zostać rozpatrzone przez Sportowy Sąd Arbitrażowy, choć nie ustalono jeszcze daty.

Mecze Portugalia Euro 2022 kobiet

Faza grupowa:

Sobota 9 lipca

Grupa C: PORTUGALIA I SZWAJCARIA – Wyjazd o 17:00 z Li Sports Village

Środa 13 lipca

Grupa C: HOLANDIA – PORTUGALIA – 20:00 w Lee Sports Village

niedziela 17 lipca

Grupa C: Szwecja i Portugalia – 17:00 w Lee Sports Village