Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja uwalnia amerykańską piechotę morską do Polski

Rosja uwalnia amerykańską piechotę morską do Polski

Rosja w czwartek zwolniła obywatela USA, który wkroczył do jej eksklawy kaliningradzkiej. Pierwsze tygodnie inwazji Moskwy na Ukrainę W lutym zeszłego roku Bill Richardson, były ambasador USA przy ONZ, spotkał mężczyznę na granicy. Polskapowiedział w oświadczeniu.

35-letni żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej Taylor Dudley podróżował z plecakiem po Europie, kiedy w kwietniu przekroczył granicę polsko-rosyjską, powiedział dziennikarzom Jonathan Franks, prawnik reprezentujący rodziny Amerykanów przetrzymywanych za granicą.

Okoliczności Dudleya podczas pobytu w Rosji są niejasne, a jego przypadek nie był wcześniej nagłaśniany.

Departament Stanu był świadomy doniesień, że obywatel USA został poddany ekstradycji z Rosji, powiedziała rzeczniczka, która odmówiła dalszego komentarza w tej sprawie, powołując się na względy prywatności.

Taylora Dudleya. Centrum Richardsona

Dudley został zwolniony na przejściu granicznym Pakreshanovsk-Besledi w związku z załamaniem się stosunków między Moskwą a Waszyngtonem. Rosyjska inwazja na pełną skalę na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego2022.

Gwiazda WNBA Britney Griner Rosyjski przemytnik broni został uwolniony przez Rosję w zeszłym miesiącu Wiktor Bott Po negocjacjach między urzędnikami amerykańskimi i rosyjskimi, ale byłym żołnierzem piechoty morskiej Paula Whelana Przebywa w rosyjskim obozie jenieckim.

Richardson, były gubernator Nowego Meksyku i ambasador USA przy ONZ, który pomagał uwolnić Amerykanów przetrzymywanych za granicą, spotkał się z Dudleyem na granicy i przez wiele miesięcy pracował nad sprawą, zgodnie z raportem adwokata Franksa i Centrum Richardsona dla Globalnego Zaangażowania.

„Negocjacje i prace mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu Taylora zostały przeprowadzone zarówno w Moskwie, jak i Kaliningradzie z inteligencją i zaangażowaniem oraz przy pełnym wsparciu rodziny Taylora w Stanach Zjednoczonych” – poinformowało Centrum Richardsona.

Według Franksa, przedstawiciel ambasady USA w Warszawie również uczestniczył w uwolnieniu Dudleya, a Centrum Richardsona podziękowało amerykańskim urzędnikom i biznesmenowi Steve’owi Menziesowi za pomoc w powrocie Dudleya.

Rzecznik polskiego MSZ odmówił komentarza w tej sprawie.

READ  Raport z analizy inwestycji w rynek centrów danych w Polsce 2022-2027: Możliwości rozwoju w zakresie IT, infrastruktury elektrycznej, mechanicznej, budownictwa ogólnego i standardów warstwowania - ResearchAndMarkets.com | Reklama w telewizji

Kaliningrad to rosyjska prowincja położona między Polską a Litwą i kwatera główna Floty Bałtyckiej rosyjskiej marynarki wojennej.