Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja nie może być poniżana w żadnym porozumieniu pokojowym z Ukrainą

Pisze: „Jedynym sposobem na osiągnięcie sprawiedliwego, wynegocjowanego rozwiązania konfliktu jest udowodnienie rosyjskim przywódcom, że nie mogą wygrać. Bez względu na to, jak długo to potrwa, ich agresja zostanie pokonana”.

Ich analiza słabości Zachodu jest błędna. Tak więc ich jedyną opcją w ich interesie jest wycofanie się. Nigdy więcej nie angażuj się w takie szaleństwo.

Sir Tony dodaje, że istnieje „bardzo duża przepaść” między uświadomieniem sobie, jakiej broni potrzebuje Kijów, a jej dostarczeniem.

Doprowadziło to do „poważnych niedoborów”, mówi, dodając, że produkcja musi zostać „zintensyfikowana”.

Boris Johnson powiedział również, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powinien dostać wszystko, czego potrzebuje, aby wygrać wojnę w tym roku.

Johnson powiedział: „2023 musi być rokiem ukraińskiego zwycięstwa. Nadszedł czas, aby dać prezydentowi Zełenskiemu narzędzia potrzebne Ukraińcom do zakończenia pracy.

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że prędzej czy później Zachód da Ukraińcom to, czego potrzebują. A jeśli jest taka opcja – prędzej czy później – zróbmy to wcześniej dla dobra Ukrainy i świata.

„Szybkie zwycięstwo Ukrainy jest wynikiem humanitarnym, współczującym i ekonomicznie rozsądnym”.

Biały Dom poinformował, że prezydent USA Joe Biden weźmie w piątek udział w wirtualnym spotkaniu Grupy Siedmiu, na którym ogłosi nową falę sankcji wobec Rosji.

W Rosji Putin powiedział, że skupi się na „wzmocnieniu triady nuklearnej”, czyli moskiewskiej broni nuklearnej, którą można wystrzelić z lądu, powietrza lub morza.

Powiedział też, że nowy międzykontynentalny pocisk balistyczny „Sarmat” zostanie rozmieszczony w tym roku, po tym, jak USA poinformowały, że nie powiodło się w niedawnym teście. Pocisk, nazwany „Stan II”, może przenosić wiele głowic nuklearnych.