Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja jest „agresorem”, mówi Biały Dom, ale Biden jest otwarty na dalsze rozmowy z Putinem – na żywo |  Wiadomości z USA

Rosja jest „agresorem”, mówi Biały Dom, ale Biden jest otwarty na dalsze rozmowy z Putinem – na żywo | Wiadomości z USA

ten [three Republican] zasiedziali celowi Trumpa zakończyli 2021 rok z większą ilością pieniędzy w swoich wojennych skrzyniach kampanii niż którykolwiek z ich pretendentów, w tym ci wspierani przez Trumpa.

Tydzień po śmiertelnym ataku tłumu zwolenników Trumpa na Kapitol z 6 stycznia 2021 r. Izba głosowała za oskarżeniem go, a Senatowi zabrakło superwiększości potrzebnej do skazania go i odsunięcia od przyszłego urzędu publicznego .

[Steve] Skaluj przekazali pieniądze we wrześniu co najmniej trzem członkom Izby, którzy głosowali za oskarżeniem Trumpa: Piotr Meijer z Michigan i Jaime Herrera Beutler stanu Waszyngton – którzy stoją zarówno w obliczu popieranych przez Trumpa wyzwań – jak i David Valadao Kalifornii.

Scalise przekazał też w grudniu pieniądze na kampanię reelekcji Dan Newhouse z Waszyngtonu, republikańskiego domu, który również głosował za impeachmentem.

Wpłaty wahały się od 2000 do 5000 dolarów i pochodziły od komitetu ds. kampanii reelekcyjnej Scalise’a lub od jego grupy zbierającej fundusze „Oko tygrysa”, tak zwanej komisji przywódczej, której ustawodawcy używają do wspierania innych kandydatów.

Przedstawiciel Elise Stefanikktóry zastąpił przedstawiciela Liz Cheney jako nr. 3 House Republican po tym, jak Cheney została usunięta ze stanowiska po tym, jak zagłosowała za oskarżeniem Trumpa, wpłaciła 5000 USD na rzecz Herrera Beutler z jej komitetu przywódczego „E-PAC”, którego Stefanik używa do wspierania kandydatek republikańskich.

Cheney, potomek bogatej republikańskiej rodziny i najbardziej zagorzały krytyk Trumpa w Kongresie, otrzymał 5000 dolarów od [Kentuckian] Grupa zbierająca fundusze „Komitet Bluegrass” McConnella.
Grupa przekazała również 10 000 dolarów na kampanię [Alaska’s Lisa] Murkowskiktóry jest jedynym z republikańskich senatorów, który w zeszłym roku głosował za skazaniem Trumpa w procesie o impeachment w Senacie i ubiega się o reelekcję w tym roku.

Cheney i Murkowski stają w obliczu republikańskich głównych pretendentów popieranych przez Trumpa, podobnie jak Reprezentant Fred Upton z Michigan, inny republikanin, który głosował za oskarżeniem Trumpa i przyjął datki od komitetu kierowniczego przedstawiciela Cathy McMorris Rodgers z Waszyngtonu.
Przedstawiciele August Pfluger z Teksasu, Virginia Foxx Karoliny Północnej, Byron Donalds z Florydy Carlos Gimenez z Florydy – z których każdy został poparty przez Trumpa w swoich kandydaturach na reelekcję w tym roku – również przekazali pieniądze wyborcom z ich kampanii lub komitetów przywódczych, którzy zabrali się za impeachment. Ich biura nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

READ  Derek Chauvin: Były policjant, który zabił George'a Floyda, odwołuje się od wyroku skazującego | Wiadomości z USA

Rzecznik Trumpa i przedstawiciele Scalise, Stefanik, McConnell i McMorris Rodgers również nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.
Joe Kentweteran armii amerykańskiej popierany przez Trumpa do usunięcia Herrery Beutler z mandatu, powiedział, że prawodawcy popierający obecnego prezydenta mają nadzieję, że ruch Trumpa „po prostu zniknie”.
„2022 to referendum w sprawie establishmentu” – powiedział Kent.