Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja i Ukraina ostatnia transmisja na żywo: USA oskarżają Rosję o „zbrodnie wojenne” po ataku na elektrownię jądrową

Rosja i Ukraina ostatnia transmisja na żywo: USA oskarżają Rosję o „zbrodnie wojenne” po ataku na elektrownię jądrową

1646426886

Putin dokona „podwójnej” inwazji na Ukrainę – Boris Johnson

Boris Johnson uważa, że ​​Władimir Putin zamierza „podwoić” swoją inwazję na Ukrainę, ponieważ rosyjski prezydent nie widzi „wyjścia”, jak tylko „kontynuować niszczenie”.

W rozmowie z La Repubblica, Die Welt i El Pais premier opisał moment, w którym w środku nocy obudziła go wiadomość o rosyjskim zbombardowaniu elektrowni atomowej na Ukrainie, mówiąc, że bezpieczeństwo europejskie było „równie zagrożone” takim atakiem.

„Obudziłem się, ponieważ biedny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski był bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w elektrowni atomowej w Zaporożu” – powiedział.

„Zadzwonił do mnie, aby powiedzieć coś, z czym głęboko się zgadzam, a mianowicie: atak na elektrownię jądrową lub wybuch w elektrowni jądrowej jest oczywiście kwestią naszego wspólnego europejskiego bezpieczeństwa i higieny.

Nasze bezpieczeństwo jest w równym stopniu uwikłane i równie zagrożone przez taki atak. Pamiętamy, co stało się z Czarnobylem, radioaktywne chmury rozprzestrzeniły się po całym kontynencie, a właściwie także w Ameryce Północnej, o ile pamiętam.

Wyraźnie istnieje ryzyko. Chociaż wypadek jest opanowany, a MAEA twierdzi, że nie ma nadmiernej radioaktywności, jestem zaniepokojony tym, jak powstrzymać katastrofę: na Ukrainie są inne ukraińskie fabryki i na pewno są inne miejsca występowania radioaktywnych odpadów jądrowych.

„Jedną z rzeczy, które musimy rozważyć, jest to, jak będziemy współpracować, aby zapobiec takiej katastrofie. Nie sądzę, aby odpowiedzi były łatwe, ale musimy nad tym popracować”.

1646423563

Dziesiątki tysięcy gromadzą się, by maszerować na Trafalgar Square przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w największym jak dotąd proteście tego tygodnia.

1646422869

Sekretarz generalny ONZ i minister obrony Rosji rozmawiają o bezpiecznych korytarzach

Minister obrony Rosji rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem o korytarzach humanitarnych na Ukrainie.

Siergiej Szojgu powiedział Guterresowi, że armia Kremla utworzyła bezpieczne przejście dla ludności cywilnej do opuszczenia obszarów zamkniętych przez wojska w piątkowym apelu.

READ  Pracowników EY China zachęcano do noszenia insygniów Partii Komunistycznej

Twierdził jednak, bez dowodów, że ukraińscy „nacjonaliści” uniemożliwiają im wyjazd.

Shoigu twierdził, że „siły neonazistowskie, w tym także zagraniczni najemnicy, używały cywilów jako tarcz”.

Rosyjscy i ukraińscy negocjatorzy przeprowadzili w czwartek drugą z dwóch rund rozmów, osiągając wstępne porozumienie w sprawie ustanowienia bezpiecznych korytarzy, aby umożliwić ludności cywilnej opuszczenie oblężonych ukraińskich miast i dostarczenie pomocy humanitarnej.

Nadal nie dopracowali dokładnych szczegółów.

1646421753

BBC „tymczasowo zawiesza” dziennikarzy informacyjnych i personel pomocniczy w Rosji

BBC „tymczasowo zawiesiła wszystkich swoich dziennikarzy informacyjnych i personel pomocniczy w Rosji” po tym, jak władze uchwaliły przepisy rozprawiające się z zagranicznymi placówkami.

Dyrektor generalny Tim Davey powiedział, że nowe prawo wydaje się „kryminalizować proces niezależnego dziennikarstwa” w kraju.

Rosyjski parlament zatwierdził w piątek ustawę uznającą za przestępstwo rozpowszechnianie „fałszywych” lub „fałszywych” wiadomości o wojnie Kremla na Ukrainie.

Dzieje się tak po tym, jak Kreml oskarżył BBC o „decydującą rolę w podważaniu rosyjskiej stabilności i bezpieczeństwa”.

1646421326

Turecki miliarder Muhsin Bayrak jest ostatnim licytantem, który weźmie udział w wyścigu o kupno Chelsea

Jego firma, AB Group Holding, potwierdziła, że ​​turecki miliarder Muhsin Bayrak jest ostatnim uczestnikiem wyścigu o zakup Chelsea.

Zrozumiałe jest, że klub Premier League otrzymał już kilka poważnych ofert, a zespół zajmujący się sprzedażą nadal oczekuje kolejnych ofert.

Potentat budowlany, energetyczny i technologiczny, pan Bayrak, ujawnił, że jest jednym z tych, którzy licytują bluesa.

– Z pewnością możemy potwierdzić naszą ofertę kupna Chelsea – powiedział w piątek wieczorem Seda Bayrak, dyrektor generalny AB Holdings Group.

„Wysłaliśmy naszą ofertę w tej sprawie.”

1646420475

Facebook: „Miliony Rosjan zostaną odcięte od wiarygodnych informacji”

Sir Nick Clegg, wiceprezes ds. globalnych w firmie macierzystej Facebooka Meta, powiedział o tej decyzji: „Wkrótce miliony zwykłych Rosjan zostaną odcięci od wiarygodnych informacji, pozbawieni codziennych sposobów komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi oraz uciszeni w rozmowach na zewnątrz.

READ  Ponad 30 działaczy klimatycznych jest za kratkami w Wielkiej Brytanii podczas Cop27 | działalność środowiskowa

„Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić nasze usługi, tak aby pozostały one dostępne dla ludzi do bezpiecznego i bezpiecznego wyrażania siebie i organizacji pracy”.

1646419566

„Tu są cele wojskowe… dlaczego nas bombardują?”: Rodziny rozpaczają po nalotach na Czernihów

Mieszkańcy Czernihowa opisywali ukrywanie się pod swoimi stołami, gdy siły rosyjskie atakują miasto w północnej Ukrainie.

Rosyjskie siły nasiliły naloty na Ukrainę, poinformowano w czwartek, zabijając co najmniej 47 cywilów w Czernihowie, 90 mil na północ od stolicy, Kijowa.

Przeczytaj cały artykuł tutaj.

1646419021

Brytyjska gościnność w rozmowach z rządem o tym, jak może wesprzeć Ukrainę

UKH Hospitality współpracuje z rządem, aby zapewnić pomoc i wsparcie osobom dotkniętym kryzysem na Ukrainie.

Dyrektor generalna Federacji Handlowej, Kate Nichols, powiedziała: „Podobnie jak setki milionów innych osób na całym świecie, jesteśmy przerażeni katastrofą humanitarną na Ukrainie. Jest to szczególnie smutne dla oddanych Ukraińców pracujących w naszym sektorze i innych sąsiednich krajach. wszyscy.”

„Jak zawsze jednak, nasza branża wykazuje empatię i podejmuje się tego najnowszego tragicznego wyzwania. Już teraz zachęcają nas inicjatywy, które podjęli właściciele firm i ich pracownicy.

„W ciągu ostatnich kilku dni British Hospitality prowadziło ścisły dialog z rządem na temat tego, w jaki sposób nasz sektor może wspierać trwające wysiłki na rzecz pomocy tysiącom osób już przesiedlonych w wyniku tego strasznego konfliktu.

„Nasz sektor jest dobrze przygotowany, aby być częścią globalnych wspólnych wysiłków na rzecz pomocy narodowi Ukrainy i pomocy w nowej dotowanej ścieżce humanitarnej ogłoszonej przez rząd na początku tego tygodnia. Jesteśmy gotowi do koordynowania ofert zakwaterowania, wsparcia społeczności i pracy, a także zaoferowaliśmy wprowadzenie branżowego programu sponsoringowego”.

1646418814

Poprawki do ustawy o zwalczaniu skorumpowanych elit zostaną przyspieszone przez Izbę Gmin w poniedziałek

Boris Johnson powiedział, że zmiany w ustawodawstwie dadzą Wielkiej Brytanii „nowe uprawnienia w naszym arsenale, aby iść dalej i szybciej” w karaniu reżimu Władimira Putina.

READ  Xi Jinping zobowiązuje się do „zjednoczenia” Tajwanu z Chinami | Tajwan

Powiedział: „Wielka Brytania wiodła prym z najostrzejszym pakietem sankcji przeciwko reżimowi Putina i wzmacniamy go nowymi siłami w naszym arsenale, aby iść dalej i szybciej.

„Zwiększymy presję na kryminalne elity próbujące prać pieniądze na brytyjskiej ziemi i zamknąć siatkę korupcyjną. Nie będą miały się gdzie ukryć.”

Sekretarz stanu Liz Truss dodała: „Nasze przesłanie dla Putina i jego towarzyszy było jasne od pierwszego dnia – inwazja na Ukrainę miałaby katastrofalne i niszczące konsekwencje. Dotrzymaliśmy słowa, dostarczając największy i najpotężniejszy pakiet sankcji w naszą historię, ale na tym się nie kończy”.

„Zmiany, które wprowadzamy, pozwolą nam szybciej i mocniej iść naprzód z najbliższymi Putinowi, w tym z oligarchią, ponieważ nadal będziemy eskalować presję w obliczu nielegalnej i nieuzasadnionej agresji Rosji”.

Poprawki do ustawy o przestępstwach gospodarczych (przejrzystość i egzekwowanie) zostaną przyspieszone na wszystkich etapach Izby Gmin w poniedziałek.