Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja i Chiny wydają wspólne zobowiązanie do walki z Zachodem

PRezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie nie zrobiły nic, aby pomóc w rozwiązaniu kryzysu rosyjsko-ukraińskiego i były jedynie przeszkodą, jak powiedział nadawca NTV i tureckie media.

Erdogan, który stara się wzmocnić swoje kwalifikacje jako potencjalny mediator, powiedział, że żaden europejski przywódca nie był w stanie rozwiązać impasu, a prezydent USA Joe Biden nie wniósł jeszcze żadnego pozytywnego wkładu.

Prezydent, który ma bliskie związki zarówno z Kijowem, jak i Moskwą, powiedział, że „bardzo ceni” planowaną wizytę prezydenta Rosji Władimira Putina w Turcji.

„Muszę to powiedzieć bardzo wyraźnie: jeśli zwrócicie uwagę, Zachód niestety nie przyczynił się do rozwiązania tej sprawy” – powiedział dziennikarzom Erdogan podczas lotu powrotnego. „Mogę powiedzieć, że były dosłownie tylko przeszkodą”.

„Jest teraz w Europie poważny problem, jeśli chodzi o przywódców, którzy mogą rozwiązać ten problem” teraz, gdy była kanclerz Niemiec Angela Merkel ustąpiła, cytowano jego słowa.

„Kiedy patrzymy na… Stany Zjednoczone, Biden nie wykazał jeszcze pozytywnego podejścia do sprawy” – dodał.

Turcja, która dzieli granicę morską z Ukrainą i Rosją na Morzu Czarnym, powiedziała, że ​​jakikolwiek konflikt militarny byłby nie do przyjęcia i ostrzegła Moskwę, że inwazja byłaby nierozsądna.

READ  Elon Musk: Właściciel Twittera odpowiada na skargi dotyczące niebieskiego kleszcza