Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja grozi Polsce w długich listach na kilka dni przed wizytą Joe Bidena

Dmitrij Miedwiediew, wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, zagroził Polsce w poniedziałek długim listem na kilka dni przed wizytą prezydenta USA Joe Bidena.

Były prezydent i premier Rosji Napisał W poście na swoim kanale Telegram.

Miedwiediew odniósł się do podjętej w zeszłym tygodniu przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzji o zmniejszeniu zależności od Rosji i zerwaniu więzi gospodarczych z Moskwą w odpowiedzi na inwazję ukraińską, która rozpoczęła się 24 lutego.

„Zajmiemy się derusyfikacją polskiej i europejskiej gospodarki. Wzywamy do zawieszenia działań na rynku rosyjskim” – powiedział Morawiecki na konferencji prasowej 18 marca.

Morawiecki powiedział dziennikarzom, że ruch ten pomoże powstrzymać wzrost cen żywności. Agencja ds. Żywności ONZ poinformowała w tym miesiącu, że międzynarodowe ceny żywności i pasz mogą wzrosnąć nawet o 20 procent z powodu inwazji rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na Ukrainę, która właśnie wkracza w czwarty tydzień.

Decyzja może być kosztowna

„Morawiecki oficjalnie zapowiedział opracowanie programu „De-Rosyfikacja Polskiej i Europejskiej Gospodarki” – napisał Miedwiediew dzielnie, podkreślając, że „może to być kosztowne”.

„To absolutnie słuszne, że jest drogi i nieprzemyślany. Ale Polska nie może już liczyć się z kosztami. Straciła już wszystko, co Polska mogłaby stracić przez swoją wieloletnią rusofobię”.

Miedwiediew napisał, że Polska i polska propaganda to „najbardziej zaciekły, najbardziej wulgarny i brutalny krytyk Rosji. Środowisko idiotów politycznych”.

„Polska zapomina, że ​​armia sowiecka wyzwoliła ją spod okupacji hitlerowskiej, a zamiast tego sowiecka »okupacja« utożsamiana jest z nazizmem – to nieszczera i obrzydliwa retoryka” – dodał, mówiąc, że decyzja Polski o rezygnacji z zakupu rosyjskiego gazu, ropy i węgiel. Sprzeciw wobec Nord Stream 2 „już wyrządził poważne szkody gospodarce tego kraju”.

„To samo dotyczy wielu innych kroków, które nie opierają się na ekonomii, ale na polityce pod pozorem „usunięcia rusyfikacji”. Ale teraz dla polskich elit bardzo ważne jest, aby przysięgać wierność swojemu panu – Ameryce bardziej niż pomagać swoim współobywatelom, aby stale wspierali ogień nienawiści wroga Rosji, dodając, że obywatele polscy nie zyskaliby na tym „absolutnie nic”.

READ  Chłopi pracujący są nadal ludźmi przyszłości

Miedwiediew ostrzegł, że „nienawiść do Rosji” nie „przyczynia się do dobrobytu i spokoju”.

Jego krytyka Polski pojawiła się wkrótce po tym, jak sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki ogłosił, że Biden odwiedzi ten kraj podczas swojej podróży do Europy w tym tygodniu w celu pilnych rozmów z NATO i sojusznikami europejskimi.

Psaki powiedział w oświadczeniu w niedzielę wieczorem, że Biden zatrzyma się w Polsce po podróży do Brukseli.

Śledź nasz blog na żywo, aby otrzymywać informacje o konflikcie między Rosją a Ukrainą.

Prezydent Rosji Władimir Putin i ówczesny premier Dmitrij Miedwiediew biorą udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Włodzimierza Wielkiego w Dzień Jedności Narodowej poza Kremlem, 4 listopada 2016 r. w Moskwie. W poniedziałek Miedwiediew groził Polsce w długim orędziu, na kilka dni przed wizytą prezydenta USA Joe Bidena w tym kraju.
Michaił Swietłow / Getty Images