Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja, Chiny i kraje BRICS planują wykuć nową międzynarodową walutę rezerwową – Bitcoin News Economics

Rosja, Chiny i kraje BRICS planują wykuć nową międzynarodową walutę rezerwową – Bitcoin News Economics

Podczas gdy dane o inflacji w Europie i Stanach Zjednoczonych znacząco wzrosły w zeszłym miesiącu, Rosja i członkowie krajów BRICS ujawnili, że liderzy pięciu głównych gospodarek wschodzących są w trakcie „tworzenia międzynarodowej waluty rezerwowej”. Analitycy uważają, że waluta rezerwowa BRICS ma na celu konkurowanie z dolarem amerykańskim i walutą Międzynarodowego Funduszu Walutowego (SDR).

Władimir Putin ujawnia utworzenie nowej międzynarodowej waluty rezerwowej na 14. szczycie BRICS Turcja, Egipt i Arabia Saudyjska rozważają dołączenie do BRICS

W ciągu ostatniego miesiąca Zachód zmagał się z ostrą czerwoną inflacją i gwałtownie rosnącymi cenami energii. Politycy w Wielkiej Brytanii, Europie i USA próbują zrzucić winę za katastrofę gospodarczą na wiele rzeczy, takich jak wojna Ukraina-Rosja i Covid-19.

Dane z cen konsumpcyjnych w zeszłym miesiącu w Ameryce i Europa Wzrósł do rekordowego poziomu, a wielu analityków twierdzi, że kraje zachodnie znajdują się w recesji lub wkrótce doświadczą recesji. Tymczasem pod koniec czerwca członkowie BRICS zebrali się na 14. Szczycie BRICS, aby omówić sprawy globalne.

Cel w dominację dolara amerykańskiego: Rosja, Chiny i kraje BRICS planują wykuć nową międzynarodową walutę rezerwową
Pięciu liderów krajów BRICS to Chiny, Rosja, Brazylia, Indie i RPA.

Podczas szczytu BRICS prezydent Rosji Władimir Putin ogłosić Pięć gospodarek członkowskich – Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA – planuje wyemitować „nową globalną walutę rezerwową”.

„Kwestia stworzenia międzynarodowej waluty rezerwowej na podstawie koszyka walut naszych krajów jest poddawana przeglądowi” – ​​powiedział Putin. Powiedział w samą porę. „Jesteśmy gotowi do otwartej współpracy ze wszystkimi sprawiedliwymi partnerami” – dodał. Ponadto Turcja, Egipt i Arabia Saudyjska Rozważ dołączenie Grupa BRICS. Analitycy uważają, że dążenie grupy BRICS do stworzenia waluty rezerwowej jest próbą osłabienia dolara amerykańskiego i specjalnych praw ciągnienia Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Cel w dominację dolara amerykańskiego: Rosja, Chiny i kraje BRICS planują wykuć nową międzynarodową walutę rezerwową
Na tegorocznym szczycie BRICS prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że przygotowywana jest nowa międzynarodowa waluta opracowana przez grupę BRICS.

„Jest to krok w odpowiedzi na postrzeganą dominację USA w MFW”, powiedział szef rynków globalnych ING, Chris Turner. wyjaśniono Zakończy się w czerwcu. „Umożliwi to krajom BRICS zbudowanie własnej strefy wpływów i jedności waluty w tej sferze”.

Chociaż wiadomość o walucie rezerwowej tworzonej przez BRICS może niektórych zaskoczyć, pojawiły się konkretne sprawozdania dotyczące krajów członkowskich zmagających się od pewnego czasu z dolarem amerykańskim. Pod koniec maja 2022 r. raport Global Times zauważył, że wzywa członków do zaprzestania uzależnienia od globalnej dominacji dolara.

Intensyfikacja stosunków handlowych Rosji i BRICS Prezydent Chin Xi Jinping powiedział, że kraje, które „osiągną pozycję władzy” i „szukają własnego bezpieczeństwa kosztem innych” upadną.

włóż to wyjaśniono W kolejnym miesiącu zintensyfikowano kontakty między rosyjskimi kręgami biznesowymi a środowiskiem biznesowym krajów BRICS. Rosyjski prezydent wskazał ponadto, że indyjskie sklepy detaliczne będą gościć w Rosji, a chińskie samochody i urządzenia będą regularnie importowane. Ostatnie uwagi i komentarze Putina na szczycie BRICS sprawiły, że ludzie pomyśleli, że członkowie BRICS nie sąJuż tylko „rozmawiający sklep”. „

READ  Zagadka polityki zagranicznej Węgier | Wgląd bałkański

Oprócz Republiki Południowej Afryki Rosja ma również Zwiększ pomoc zagraniczną Broń dostarczano do krajów Afryki Subsaharyjskiej. Co więcej, Putin i inni przywódcy BRICS w konkretnych wypowiedziach publikowanych przez media wymierzali w amerykańską hegemonię i wyjątkowość.

Cel w dominację dolara amerykańskiego: Rosja, Chiny i kraje BRICS planują wykuć nową międzynarodową walutę rezerwową
Putin na przestrzeni lat wielokrotnie krytykował i potępiał Stany Zjednoczone i Zachód za sankcje finansowe.

Na tegorocznym Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu Putin wygłosił 70-minutowe przemówienie do tłumu i mówił o rządach Stanów Zjednoczonych przez lata w globalnym systemie finansowym. „Nic nie trwa wiecznie” Putin Powiedział. „[Americans] Uważają się za wyjątkowych. „Jeśli uważają, że są wyjątkowi, to wszyscy są drugiej kategorii” – powiedział uczestnikom forum prezydent Rosji.

Rozmawiając z ambasadorami Rosji w dwuletnim wystąpieniu, Putin powiedział, że Zachód jest bardzo osłabiony pod względem siły gospodarczej. – Krajowe problemy społeczne i gospodarcze zaostrzone w krajach uprzemysłowionych w wyniku kryzysu (gospodarczego) osłabiają dominującą rolę tak zwanego historycznego Zachodu – powiedział Putin. Notatka do ambasadorów. „Bądź przygotowany na każdy rozwój sytuacji, nawet najbardziej niesprzyjający”.

Rosja i Putin twierdzą, że hegemonia Stanów Zjednoczonych w świecie finansów ginie od lat. W październiku 2018 r. Putin, przemawiając na Forum Wałdajskim, powiedział, że nałożenie sankcji na niektóre kraje (w tym Rosję) przez Stany Zjednoczone podważyłoby zaufanie do dolara amerykańskiego.

Rosyjski prezydent zauważył, że większość upadłych imperiów popełniła ten sam błąd. „To typowy błąd imperium” – rosyjski przywódca ogłoszone w tym czasie. „Imperium zawsze myśli, że może sobie pozwolić na drobne błędy i ponieść dodatkowe koszty, ponieważ jego siła nic nie znaczy. Ale ilość tych kosztów, te błędy nieuchronnie rosną.” Putin kontynuował:

I przychodzi moment, kiedy nie możesz sobie z tym poradzić ani w sferze bezpieczeństwa, ani w sferze ekonomicznej.

Ponadto w czerwcu Bloomberg opublikował raport ze szczytu BRICS i zauważył, że prezydent Chin Xi Jinping Zasugerowałem Że NATO było odpowiedzialne za antagonizowanie Federacji Rosyjskiej. Xi powiedział również, że niektóre kraje, które promują wyjątek, potkną się z powodu swoich słabości w zakresie bezpieczeństwa.

READ  Wiadomości Brexit: Raymonders witają „zasłużone święta Wielkiej Brytanii”, ponieważ polski kierowca ignoruje ofertę Wielkiej Brytanii | Wielka Brytania | Aktualności

„Upolitycznienie, wykorzystywanie i uzbrajanie globalnej gospodarki poprzez wykorzystywanie dominującej pozycji w globalnym systemie finansowym do arbitralnego nakładania sankcji zaszkodzi tylko innym, a także sobie, powodując cierpienie ludzi na całym świecie” – powiedział Xi. „Ci, którzy przejmują pozycję władzy, rozszerzają swój sojusz wojskowy i szukają bezpieczeństwa kosztem innych, popadną tylko w dylemat bezpieczeństwa”.

Świat finansów jest podzielony na pół: alternatywne sztabki płatnicze, gromadzenie złota i zderzenie silnego dolara z rublem

Wzmacnianie krajów BRICS trwało na długo przed wybuchem konfliktu na Ukrainie. Na przykład w 2014 r. Rosja opracowała system przesyłania komunikatów finansowych (SPFS), i wtedy mira Uruchomiony system płatności. W tym samym roku, w odpowiedzi na aneksję Krymu, Rosja zaczęła gromadzić ogromne ilości złota.

Cel w dominację dolara amerykańskiego: Rosja, Chiny i kraje BRICS planują wykuć nową międzynarodową walutę rezerwową
Komunikaty finansowe za pomocą SPFS wzrosły wykładniczo na przestrzeni lat wraz z wykorzystaniem CIPS i systemu płatności Mir.

Chiny gromadziły zapasy Ogromne ilości złota Cóż, gdzie wychowały się oba kraje zakupy rezerw złota Wiele lat przed wojną. Rosyjskie banki przystąpiły również do Chińskiego Systemu Płatności Międzynarodowych (CIPS), ułatwiając wymianę handlową między obydwoma krajami. Według A . w kwietniu ubiegłego roku Chiny otworzyły swoje granice dla miliardów dolarów importu złota Raport Z Reutera.

Cel w dominację dolara amerykańskiego: Rosja, Chiny i kraje BRICS planują wykuć nową międzynarodową walutę rezerwową
W ciągu ostatnich kilku lat zarówno Chiny, jak i Rosja gromadziły złoto.

Od I wojny światowej dolar amerykański był światową walutą rezerwową, a Ameryka stała się największym międzynarodowym wierzycielem. Szybko do przodu do dziś, dolar przeżywa boom w stosunku do wielu innych walut, a dolar amerykański jest najsilniejszy w swoim pokoleniu. The Indeks walutowy dolara amerykańskiego (DXY) Zyskał w tym roku ponad 10% i wyprzedził silne waluty, takie jak japoński jen.

W ostatnim czasie euro osiągnęło parytet z dolarem, a inne waluty, takie jak rupia indyjska, polski złoty, peso kolumbijskie i południowoafrykański rand, w ostatnim czasie osłabły w stosunku do dolara. Jednak rubel rosyjski był w tym roku silnym konkurentem dolara i był jedną z najlepiej prosperujących walut fiducjarnych w 2022 roku.

Przy rosnącej inflacji i rosnących stopach procentowych Rezerwy Federalnej, Kamakshya Trivedi, współprzewodniczący grupy badań rynkowych w Goldman Sachs, podkreślił, że jest to „bardzo trudna kombinacja”, z którą można sobie poradzić. Mimo niepewności analityk Goldman Sachs uważa, że ​​dolar, przynajmniej na razie, pozostanie silny. Ale w porównaniu z niedawnym wzrostem wartości dolara, większość tego wzrostu miała miejsce w przeszłości, Trivedi Notatka.

READ  Epidemia kulinarnego boomu zwiększa sprzedaż noży w Japonii - The New Indian Express

„Na razie nadal oczekujemy, że dolar będzie w pełnym rozkwicie”, napisał Trivedi 16 lipca, „może być więcej do zrobienia, ale być może większość ruchu dolara jest za nami”.

Tagi w tej historii

Brazylia, BRICS, waluta BRICS, kraje BRICS, szczyt BRICS, Chiny, prezydent Chin, konflikt z Ukrainą, waluta, hegemonia dolara, wschód, gospodarka, Egipt, koniec dolara, euro, euro, dolar, Europa, gospodarka światowa, MFW, MFW SDR, Indie, NATO, nowa waluta, Putin, Rosja, rubel rosyjski, Arabia Saudyjska, RPA, SDR, Turcja, hegemonia USA, wojna ukraińska, dolar amerykański, dolar amerykański, Władimir Putin, Zachód, Xi Jinping

Co sądzisz o krajach BRICS tworzących nową międzynarodową walutę rezerwową, która ma rywalizować z dolarem amerykańskim i specjalnymi prawami ciągnienia MFW? Powiedz nam, co myślisz o tym w sekcji komentarzy poniżej.

Jimmy Redman

Jamie Redman jest szefem wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym zajmującym się technologią z siedzibą na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalut od 2011 roku. Pasjonuje go Bitcoin, kod open source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 r. Redman napisał dla Bitcoin.com News ponad 5700 artykułów o destrukcyjnych protokołach, które pojawiają się dzisiaj.
kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Światowa Rada Złota, Econfact.org, 14. Szczyt BRICS,

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji lub poparcia jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.