Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosalynn Carter umiera: „Brak aktualnych informacji” na temat stanu zdrowia Jimmy’ego Cartera podczas pogrzebu byłej pierwszej damy

Rosalynn Carter umiera: „Brak aktualnych informacji” na temat stanu zdrowia Jimmy’ego Cartera podczas pogrzebu byłej pierwszej damy

Biden chwali byłą pierwszą damę Rosalynn Carter: „Wniosła tyle łaski do urzędu”

Rosalynn Carter, żona byłego prezydenta Jimmy’ego Cartera Zmarł w wieku 96 lat Niedziela.

Centrum Cartera ogłosiło śmierć byłej pierwszej damy zaledwie dwa dni po jej śmierci Trafiłam do hospicjum W domu pary w Plains w stanie Georgia. Rosalyn, pozostawiona przy życiu męża, czwórki dzieci, 22 wnuków i prawnuków, może pochwalić się dziedzictwem propagowania zdrowia psychicznego.

Jimmy Carter (99 l.), który również korzysta z opieki hospicyjnej, w oświadczeniu złożył hołd swojej żonie, mówiąc: „Rosalynn była moim równym partnerem we wszystkim, czego kiedykolwiek dokonałem”.

„Dała mi mądre wskazówki i zachętę, kiedy tego potrzebowałam” – dodał. „Dopóki Rosalynn była na świecie, zawsze wiedziałem, że ktoś mnie kocha i wspiera” – dodał.

Centrum Cartera stwierdziło, że „nie ma aktualnych informacji” na temat stanu zdrowia pana Cartera.

Syn pary, Chip Carter, nazwał ją „kochającą matką”, „niezwykłą pierwszą damą” i „wielką humanitarystką”.

Pogrzeb państwowy odbędzie się w najbliższą środę, 29 listopada, w Plains w stanie Georgia. Członkowie społeczeństwa proszeni są o złożenie hołdu Carterowi spoczywającemu w Bibliotece i Muzeum Prezydenckim Jimmy’ego Cartera.

1700521217

Kamala Harris pamięta Rosalynn Carter

Wiceprezydent Kamala Harris złożyła hołd byłej Pierwszej Damie Rosalynn Carter po tym, jak w niedzielę rozeszła się wiadomość o śmierci Carter.

„Pierwsza dama Rosalynn Carter prowadziła życie pełne niezrównanej służby, wiary, współczucia i moralnego przywództwa” – napisał Harris w liście. Udostępnij na X.

Pani Harris Carter została zapamiętana ze swojej działalności rzeczniczej na rzecz promowania praw człowieka, zdrowia i godności.

„Jako działaczka humanitarna, urzędniczka państwowa i światowa przywódczyni pani Carter poprawiła życie milionów ludzi i zainspirowała niezliczone osoby do poświęcenia swojego życia służbie. Jej dziedzictwo będzie latarnią morską dla przyszłych pokoleń” – dodała pani Harris.

1700517617

Prezydent Biden honoruje Rosalynn Carter podczas ułaskawienia Turcji

Podczas corocznego ułaskawienia indyka prezydent Joe Biden uhonorował zmarłą Pierwszą Damę Rosalynn Carter, wygłaszając przemówienie z okazji Święta Dziękczynienia.

„W tym tygodniu spotkamy się z ludźmi, których kochamy i tradycjami, które każdy z nas zbudował w swoich rodzinach. „Będziemy także myśleć o ludziach, których straciliśmy, także wczoraj, kiedy straciliśmy byłą Pierwszą Damę Rosalynn Carter, która kroczyła własną ścieżką, inspirując po drodze naród i świat” – powiedział Biden.

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 22:00

1700515817

Habitat for Humanity wydaje oświadczenie w sprawie śmierci Rosalynn Carter

Habitat for Humanity, organizacja non-profit, która wykorzystuje wolontariuszy do budowy domów dla ludzi, wydała oświadczenie w związku ze śmiercią Rosalynn Carter.

Carter i jej mąż, Jimmy Carter, byli wieloletnimi wolontariuszami w Habitat for Humanity, gdzie pomogli w budowie, renowacji i naprawie ponad 4300 domów.

„Wraz ze śmiercią Rosalynn Carter organizacja Habitat for Humanity straciła jednego ze swoich najbardziej pełnych pasji i oddanych wolontariuszy. Łącząc się ze światem w żałobie po śmierci kultowego przywódcy, zastanawiamy się nad życiem kobiety, która wykorzystała swoją platformę do tworzenia różnica dla osób potrzebujących niedrogich mieszkań.” – stwierdził Habitat for Humanity.

„Wpłynęła na życie tak wielu osób poprzez swoje niezachwiane wsparcie misji Habitat oraz jej zaangażowanie i krytyczne wsparcie inicjatyw dotyczących zdrowia psychicznego. Jej przykład wzmacnia nas i ceni pamięć o życiu poświęconym pomaganiu innym.

Były prezydent USA Jimmy Carter i była pierwsza dama Rosalynn Carter pozują na fasadzie domu Habitat for Humanity budowanego 10 czerwca 2003 r.

(Getty Images)

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 21:30

1700514017

Rosalynn Carter zajmowała się ochroną motyli monarchów

Przez całe życie Rosalynn Carter pracowała na rzecz destygmatyzacji zdrowia psychicznego, opowiadania się za lepszą opieką dla osób starszych, budową domów i ochroną motyli.

W 2013 roku Carter starał się stworzyć bezpieczne miejsce do zapylania motyli monarchów, po tym, jak zobaczył, jak siedliska motyli zostały zmniejszone w wyniku klęsk żywiołowych, ingerencji człowieka i nie tylko. Stworzyła Szlak Motyli Rosalynn Carter, na którym rosną rośliny dla monarchów i innych motyli.

Tor nadal się rozwija w lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Japonii.

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 21:00

1700512217

Pierwsze damy składają hołd Rosalynn Carter

Pięć żyjących pierwszych dam, w tym obecna pierwsza dama Jill Biden, przesłało hołd Rosalynn Carter po jej śmierci w niedzielę.

Hillary Clinton nazwała Carter „obrończynią godności ludzkiej na całym świecie” i podkreśliła jej pracę na rzecz zdrowia psychicznego i propagowania zdrowia ludzkiego w ramach tych działań.

Laura Bush pochwaliła lojalność Carter i wsparcie dla męża podczas jego urzędowania, a także jej dziedzictwo w zakresie destygmatyzacji zdrowia psychicznego.

Michelle Obama podziękowała Carter za jej rady i wsparcie, gdy była Pierwszą Damą, i wyraziła uznanie dla jej pracy na rzecz promowania zdrowia osób starszych, a także pracy przy budowie domów w ramach Habitat for Humanity.

Melania Trump przesłała kondolencje rodzinie Carterów i przypomniała o swoim dziedzictwie.

Jill Biden zapamiętała Cartera, ponieważ utorował jej drogę i zainspirował Stany Zjednoczone w ich podróży.

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 20:30

1700510417

Jason Carter dzieli się wzruszającym zdjęciem ze swoją babcią

Jason Carter, wnuk byłego prezydenta Jimmy’ego Cartera i zmarłej Pierwszej Damy Rosalynn Carter, zaledwie dzień po jej śmierci, udostępnił wzruszające zdjęcie przedstawiające siebie ze swoją babcią.

Na zdjęciu opublikowanym w serwisie X Carter udostępnił zdjęcie siebie i Rosalynn stojących obok siebie podczas kandydowania na gubernatora Gruzji w 2014 roku.

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 20:00

1700508617

Po śmierci żony Rosalynn Jimmy Carter nadal korzysta z opieki domowej

Według rzecznika Carter Center Jimmy Carter pozostaje pacjentem domu opieki i „nie ma żadnych aktualnych informacji” na temat stanu zdrowia byłego prezydenta.

Śmierć pani Carter nastąpiła zaledwie kilka dni po ogłoszeniu, że 96-latek został umieszczony w domu opieki. W maju zdiagnozowano u niej demencję.

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 19:30

1700506817

Secret Service żegna się z Rosalynn Carter

Secret Service, który chronił Rosalynn Carter i Jimmy’ego Cartera przez 42 lata po opuszczeniu przez Cartera Białego Domu, wydał oświadczenie po niedzielnej śmierci Rosalynn.

„Wasze współczucie, dyplomacja i skłonność do ulepszania społeczeństwa dla tych, którzy mieli mniej szczęścia, zainspirowały całe pokolenie. Naszym zaszczytem było chronić cię i służyć ci przez te wszystkie lata. Byłeś naprawdę skarbem dla naszego narodu i naszych tajnych służb rodzina.” Oświadczenie w sprawie X

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 19:00

1700505017

Jak Rosalynn Carter spędziła swoje 96. urodziny?

Według Associated Press 18 sierpnia Rosalynn Carter obchodziła swoje 96. urodziny w swoim domu w Plains w stanie Georgia wraz z mężem, byłym prezydentem Jimmym Carterem i rodziną.

Carter, która zmarła w niedzielę, przez ostatnie miesiące życia cierpiała na demencję, podczas gdy jej mąż na początku tego roku trafił do domu opieki.

Swoje spokojne urodziny spędziła jedząc ciasteczka i lody z masłem orzechowym, a potem wypuszczając motyle w Carter Park.

Carter od dzieciństwa kochał motyle.

Jej rodzina i przyjaciele wypuścili motyle na jej urodziny, co było odą do jej życia.

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 18:30

1700503217

Bill i Hillary Clinton wydają oświadczenie w sprawie śmierci Rosalynn Carter

Były prezydent Bill Clinton i była sekretarz stanu Hillary Clinton wydali w serwisie X oświadczenie w sprawie Rosalynn Carter, byłej Pierwszej Damy i żony prezydenta Jimmy’ego Cartera.

„Rosalynn Carter była zaangażowaną i pełną współczucia orędowniczką godności ludzkiej na całym świecie” – rozpoczynało się oświadczenie.

Clintonowie podkreślili działalność Carter na rzecz zdrowia psychicznego, szczepień dziecięcych i współpracę z Habitat for Humanity jako część jej „niezwykłego życia”.

„Rosalyn na zawsze zostanie zapamiętana jako ucieleśnienie życia prowadzonego z celem”. Oni powiedzieli.

Ariana Bayou20 listopada 2023 o godzinie 18:00