Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ron DeSantis ogłasza swoją kandydaturę na prezydenta na Twitterze razem z Elonem Muskiem

Ron DeSantis ogłasza swoją kandydaturę na prezydenta na Twitterze razem z Elonem Muskiem

Gubernator Florydy Ron DeSantis ma ogłosić, że kandyduje na prezydenta w rozmowie z właścicielem Twittera, Elonem Muskiem, NBC News poinformowało w poniedziałek.

Ogłoszenie zostanie ogłoszone podczas wydarzenia Twitter Spaces w środę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, a David Sacks, były lider produktu PayPal i inwestor technologiczny, podobno będzie moderował dyskusję. Oczekuje się, że wkrótce potem kampania DeSantis opublikuje oficjalny film inauguracyjny kampanii przed wyruszeniem na szlak kampanii po Dniu Pamięci.

Rzeczniczka DeSenatis Lindsey Kornat potwierdziła zdarzenie w e-mailu do krawędź Wtorek. Twitter odpowiedział we wtorek na prośbę o komentarz, automatycznie odpowiadając na zwykłe emotikony firmy.

Planowane oświadczenie DeSantis pojawia się, gdy wyniki sondaży spadły na korzyść byłego prezydenta Donalda Trumpa

Planowane oświadczenie DeSantis pojawia się, gdy wyniki sondaży spadły na korzyść byłego prezydenta Donalda Trumpa. Według innego Ankieta z porannej konsultacjiDeSantis przeprowadza obecnie ankiety wśród 20 procent głównych wyborców GOP, o około 15 procent mniej niż jego liczby z grudnia 2022 roku.

Od czasu przejęcia Twittera w listopadzie 2022 r., Musk zdobył znaczące poparcie wśród Republikanów, którzy spędzili kilka ostatnich lat oskarżając firmy mediów społecznościowych o bezprawne cenzurowanie konserwatywnych treści i użytkowników. Przez całą swoją prezydenturę Trump bronił tej krytyki i ostatecznie został wyrzucony z głównych platform, w tym Twittera, w następstwie śmiertelnych zamieszek 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Wkrótce po przejęciu firmy Musk przywrócił konto Trumpa na Twitterze po tym, jak opublikował ankietę, w której prosił swoich zwolenników o wkład w decyzję. „Ludzie przemówili” – napisał wówczas Musk na Twitterze.

Popularni konserwatywni komentatorzy, tacy jak były gospodarz Fox News, Tucker Carlson, zaczęli umieszczać swoje treści na Twitterze. Wtorek, Aksjos wspomniany Daily Wire przeniesie wszystkie swoje pliki audio na platformę do końca tego miesiąca.

READ  Głębokie trzęsienia ziemi ujawniają przerażające sekrety wewnętrznej Ziemi

Według NBC News Musk zna DeSantisa od czasu, gdy para poznała się na przyjęciu w Austin w Teksasie. Mówi się, że obaj są blisko Sacksa, który w środę moderował wydarzenie na Twitterze. Nie jest jasne, czy Musk planuje poprzeć DeSantis. Chociaż sugestywny W zeszłym roku poparłby gubernatora Florydy. Piątek, napisał Musk na Twitterze „Świetne oświadczenie” w odpowiedzi na reklamę wyborczą kandydata GOP, senatora Tima Scotta.

Aktualizacja 23 maja, 15:13 ET: Rzecznik DeSantis potwierdził zdarzenie.