Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Roman Abramowicz odegrał „kluczową rolę” w uwolnieniu Aydina Aslina i jeńców wojennych w Rosji

Roman Abramowicz, były właściciel Chelsea Football Club, odegrał „kluczową rolę” w zapewnieniu uwolnienia pięciu brytyjskich jeńców wojennych na Ukrainie.

55-letni Rosjanin powitał Johna Hardinga, Seana Pennera, Aidena Aslina, Dylana Healy i Andrew Hilla w samolocie lecącym z Rosji do Arabii Saudyjskiej.

Każdemu z mężczyzn dał iPhony, aby mogli dzwonić do swoich rodzin, a nawet rozmawiać o piłce nożnej z mężczyznami, gdy jedli steki podczas lotu do Rijadu.

Harding, weteran armii brytyjskiej, powiedział, że nie rozpoznał rosyjskiego miliardera na pokładzie, dopóki Boehner, fan West Ham, nie zwrócił mu na to uwagi.

Mr Harding powiedział The Sun: „Sean powiedział: „Naprawdę wyglądasz jak Roman Abramowicz” i odpowiedział: „To dlatego, że jestem, proszę pana”. Nie mógł w to uwierzyć.

„Żartowałem, że Sean jest fanem West Ham i wszyscy się śmialiśmy”.

„Nie możemy mu wystarczająco podziękować”

59-latek, ojciec dwojga dzieci, który został schwytany w maju, powiedział, że siedział w samolocie obok adiutanta Abramowicza, który wyjaśnił, jak pomógł zapewnić ich uwolnienie.

– Powiedziała, że ​​Roman odegrał kluczową rolę w odzyskaniu nas – powiedział Harding. „To niezwykłe myśleć, że był w to zamieszany – a ja nawet nie byłbym w stanie powiedzieć ci, kim był, patrząc na niego.

„Jest bardzo szanowany przez Ukraińców i teraz jesteśmy też powszechnie znani – tak wiele dla nas zrobił i nie mogliśmy mu wystarczająco podziękować.

„Był wspaniałym człowiekiem, naprawdę pięknym człowiekiem. Jest legendą – absolutnie go kochamy i jestem bardzo wdzięczna za jego wysiłki.”

Pan Abramowicz grał rolę mediatora podczas wojny, pomagając w zorganizowaniu rozmów pokojowych w Stambule w kwietniu.

W czerwcu ukraiński urzędnik powiedział, że pomagał w negocjowaniu korytarzy humanitarnych poza Mariupolem i innymi miastami obleganymi przez armię Moskwy.

Harding „jeden z najlepszych brytyjskich aktorów”

Ukraiński przywódca okrzyknął Hardinga „jednym z najlepszych przedstawicieli swojego narodu”.

READ  Talibowie przejmują stolicę prowincji w Afganistanie | Afganistan