Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rolnik przynosi kamień graniczny do traktora – i czyni Belgię największą w Belgii

Granica między Francją a Belgia Uważa się, że rolnik nieumyślnie przerysował go, gdy znalazł 200-letni kamień graniczny wskazujący lukę w niewygodnym miejscu dla jego ciągnika.

Francuski rolnik mógłby teoretycznie stanąć w obliczu zarzutów karnych po powiększeniu Belgii poprzez przesunięcie kamienia wyznaczającego granicę od klęski Napoleona w bitwie pod Waterloo.

Lokalny historyk-amator spacerujący po lesie w pobliżu belgijskiej wioski Erquelinnes odkrył dwa tygodnie temu, że kamień z 1819 roku został przesunięty o 2,29 metra (7,5 stopy). Zmieniono również ogrodzenie otaczające plantacje.

Granica francusko-belgijska, która rozciąga się na 390 mil (620 km), została formalnie ustanowiona na mocy traktatu z Kortrijk z 1820 roku.

Ciesząc się rozbudową swojego miasta, burmistrz Erquelinnes David Laveau uprzejmie wskazał, że rolnik jest prawnie zobowiązany do zwrotu kamienia granicznego – i że lepiej nie „prowokować incydentu dyplomatycznego”.

„Nie interesuje nas rozbudowa miasta ani kraju. Spraw, by Belgia była większa i Francja najmniejszy. To nie jest dobry pomysł, powiedział Laveau francuskiej telewizji telewizyjnej TF1. „Byłem szczęśliwy, moje miasto było większe, ale burmistrz Bossini Sur Roque się z tym nie zgodził.

„gdyby [the farmer] Okazuje dobrą wolę, nie będzie miał problemu, a sprawę załatwimy polubownie – dodał z uśmiechem Laveau.

Jeśli rolnik nie zastosuje się, sprawa może zostać skierowana do belgijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które może być zmuszone do wezwania Komisji Granicy Francusko-Belgijskiej, nieaktywnej od 1930 r., W celu ustalenia dokładnego wytyczenia granicy.

„Musimy być w stanie uniknąć nowej wojny granicznej” – powiedziała w wywiadzie dla La Vie du Nord Aurélie Willonique, burmistrz Bossigny-sur-Roque.

READ  Podczas gdy konserwatyści pozostają w tyle za rosyjskim gazem, mamy plan na 28 miliardów funtów, aby energia była tania i ekologiczna | Ed Miliband