Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rolnictwo klastrowe na Wystawie Franczyzowej

Rolnictwo klastrowe na Wystawie Franczyzowej

GOLDMINE Farm to Market oferuje obecnie zagranicznym filipińskim pracownikom i marynarzom możliwość zostania dochodowymi właścicielami firm i przedsiębiorcami poprzez potencjalnie udane partnerstwo w nowym przedsięwzięciu dotyczącym handlu ryżem.

Tę dobrą wiadomość dotarło do wielu interesariuszy 4 października 2023 r. od Orlando „Orly” Manuntaga, dyrektora generalnego Goldmine Farm to Market i rzecznika Stowarzyszenia Sprzedawców Detalicznych Zboża na Filipinach (Grecja), wraz z sekretarzem Lorenzo „Larrym”. Jadon, przewodniczący Krajowej Komisji ds. Przeciwdziałania Ubóstwu oraz Danilo Yang, przewodniczący Juan Novo Ecijano sa Kaunlarang Pambansa Inc. (JNEKP), a także były komisarz Prezydenckiej Komisji Antykorupcyjnej, który wprowadził innowacyjną strategię zwaną kolektywem i klastrem rolnictwo.

W torbie Orlando Orly Manuntag (po prawej, w bordowej koszuli), dyrektor generalny Goldmine Farm to Market, dostarcza różne produkty rolnikom z miasta Guimba w Nueva Ecija w ramach umowy o rolnictwo klastrowe, a także dostarcza nasiona, nawozy i pestycydów.Firma posiada również zaplecze pożniwne, logistyczne i mielące.Co obejmuje kompleksowy łańcuch dostaw i wartości.Zaawansowane maszyny do sortowania szkła Goldmine Rice Mill polerują w celu poprawy jakości ziarna.

Zasadniczo jest to podejście rolnicze, w którym rolnicy pracują w grupach lub grupach. Rowena del Rosario-Sadicon, założycielka i główna zwolenniczka Ruchu Interesariuszy Filipińskiego Przemysłu Ryżowego (Prism), a także prezes i dyrektor generalny Victor del Rosario Rice Mill, również wzięła udział w tym przedsięwzięciu . Corp. z siedzibą w San Leonardo, Nueva Ecija.

Młyn ryżowy Victor del Rosario zasponsorował 100 hektarów jako pilotażowy obszar upraw klastrowych, na którym w mieście Rizal, również w tej prowincji, sadzi się nasiona hybrydowe, których zbiory mają nastąpić w październiku przyszłego roku.

Innowacja ta uzyskała wsparcie ze strony lokalnych i krajowych urzędników zajmujących się rolnictwem oraz grup spółdzielczych.

Podczas niedawnego spotkania zorganizowanego przez JNEKP 42 stowarzyszenia i spółdzielnie rolników tworzące Novo Isijanos rozwiązały problemy związane z produkcją ryżu w kraju i zaleciły obiecujące, zrównoważone rozwiązania.

Z drugiej strony Yang mówił o zaletach rolnictwa kolektywnego i klastrowego, podkreślając korzyści, jakie oferuje ono zarówno rządowi, jak i rolnikom filipińskim.


Celem Goldmine Farm to Market jest wsparcie w tym sezonie rolniczym 100 hektarów gruntów rolnych w Nueva Ecija.

Pomoc ta obejmuje zapewnienie nasion, nawozów, pestycydów i obiektów pozbiorczych.

READ  Green Genius i Sequoia podpisują polski kontrakt na energię słoneczną 66 MW

Ma to na celu pokazanie szerszej społeczności wymiernych korzyści płynących z rolnictwa grupowego i klastrowego, stwierdził Manuntag.

Zauważył, że rolnicy ciężko pracują, aby zapewnić stałe dostawy podstawowych upraw, takich jak ryż, kukurydza i różne warzywa, Nueva Ecija w Regionie 3 (Środkowy Luzon) od pokoleń jest kamieniem węgielnym filipińskiego rolnictwa.

Podkreślił, że tradycyjne metody rolnictwa ewoluowały w ostatnich latach w kierunku bardziej zrównoważonych i opartych na współpracy metod, takich jak rolnictwo kolektywne i klastrowe.

W przypadku pierwszych 100 hektarów, które zamierza obsłużyć, Goldmine „zapewni rolnikom wszystko, od nasion po zbiory ryżu niełuskanego. W ten sposób będziemy w stanie pomóc w utrzymaniu stabilności łańcucha wartości” – powiedział Manontag.

„Zatem nie tylko sprzedajemy ryż, ale pomagamy naszym rolnikom produkować więcej dla wszystkich” – dodał.

Manuntag opisał Goldmine jako coś więcej niż tylko przedsięwzięcie biznesowe, ale „wizjonerskie przedsięwzięcie, które może zmienić życie filipińskich rolników, jakie znamy”.

„To zintegrowana firma zajmująca się handlem produktami rolnymi, która zapewni rolnikom, franczyzobiorcom i konsumentom lepsze życie i nieskończoną kopalnię złota” – powiedział.

Goldmine będzie jednym z 2000 uczestników Międzynarodowych Targów Philippine Franchise Association (PFA). Międzynarodowe targi Franchise Asia Philippines (FAPHL) 2023 odbędą się w SMX Convention Center w Manili w dniach 27–29 października 2023 r.

Podczas pokazu koncesji Goldmine będzie oferować różne odmiany wysokiej jakości ryżu produkowanego przy użyciu zaawansowanych maszyn do sortowania szkła, które mielą, polerują i poprawiają jakość ziaren w swoim najnowocześniejszym zakładzie w sąsiednim Balagtas w prowincji Bulacan.

Firma działa w branży ryżowej od 1998 roku, oferując bezpłatne stypendia w 42 szkołach podstawowych i uczelniach zrzeszonych w Fundacji Doña Thelma Guangua, w tym w Instytutach Trzech Aniołów w Dasmariñas w Indang w prowincji Cavite w ramach swojej społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). .

READ  Osiągnięcie „porozumienia przejściowego” w sprawie e-ID, „tożsamości cyfrowej dla wszystkich Europejczyków”

12 stycznia 2023 r. oficjalnie otworzyła się na prawa franczyzowe w Las Piñas City, Rizal i innych obszarach.