Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rok Młodzieży w Europie jest wciąż krótki – EURACTIV.pl

Rok Młodzieży w Europie jest wciąż krótki – EURACTIV.pl

The Capitals dostarcza najnowsze wiadomości z całej Europy, wraz z raportami terenowymi dostarczanymi przez sieć medialną EURACTIV. Możesz zapisać się do naszego newslettera tutaj.


Wiadomości europejskie warte przeczytania. witaj w stolice przez EURACTIV.


W dzisiejszych wiadomościach ze stolic:

W ramach jednej z obietnic złożonych młodzieży europejskiej Komisja Europejska zapowiedziała, że ​​spełni żądania, które pojawiły się w Radzie ds. Przyszłości Europy (CoFoE), dotyczące miejsca przy stole i kształtowania przyszłości bloku.

Jednak ruch europejskiej władzy wykonawczej, aby zmniejszyć liczbę wezwań do pomiaru wpływu, jaki propozycje bloku mogą mieć na młodych ludzi, pomimo postrzegania 2022 roku jako roku europejskiej młodzieży, rozczarowuje wielu. Czytaj więcej.

///

Instytucje Unii Europejskiej

Wiodący posłowie do PE podejmują się zobowiązań dotyczących systemów sztucznej inteligencji wysokiego ryzyka w nowym kompromisie. Prawodawcy prowadzący dyskusje nad ustawą o sztucznej inteligencji zaproponowali kompromis w sprawie zobowiązań dotyczących systemów sztucznej inteligencji wysokiego ryzyka i standaryzacji poprzedniego tekstu, wynika z dokumentów uzyskanych przez EURACTIV. Czytaj więcej.

Berlin i Bruksela przyłączają się do apeli o „fundamentalną przebudowę” unijnego rynku energetycznego. Niemiecki rząd poinformował w piątek (26 sierpnia), że rozważa rozdzielenie rynków gazu i energii elektrycznej jako sposób na ograniczenie rosnących cen energii w Europie, do czego dołączono później w niedzielę w Brukseli i Wiedniu. Czytaj więcej.

///

Paryż

Morawiki naciska na nuklearną przyszłość w Paryżu. Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że francuskie i polskie firmy powinny współpracować, aby na dużą skalę reinwestować w sektor jądrowy. Czytaj więcej.

///

Haga

Holenderskie miasta walczą o rezygnację z rosyjskiego gazu. Wysokie ceny gazu oznaczają, że rady miejskie w Holandii walczą o znalezienie alternatywy dla dostaw z Rosji i dotrzymanie terminu Unii Europejskiej, aby rządy i organy publiczne zrezygnowały z istniejących kontraktów z rosyjskimi firmami. Czytaj więcej.

///

Berlin

Rząd berliński wycofuje się z próby naprawienia rozłamu. Trójstronny rząd niemiecki zwołał dwudniowe spotkanie za zamkniętymi drzwiami pod Berlinem, walcząc o jedność w związku z trwającym kryzysem kosztów życia i energetycznym, a także wojną Rosji z Ukrainą. Czytaj więcej.

READ  Jak blokada polskiej granicy wpłynęła na międzynarodowy transport ciężarowy?

Berlin wymienia czołgi z Pragą w ramach ostatniej umowy wymiany z Ukrainą. W ramach ostatniej regularnej umowy wymiany uzbrojenia w Berlinie zawartej obecnie przez kanclerza Schultza i czeskiego premiera Vialę, Czechy otrzymają 15 niemieckich czołgów w zamian za czołgi dostarczone na Ukrainę. Czytaj więcej.

///

Wiedeń

Największy dostawca energii w Austrii pilnie potrzebuje pomocy rządu. Dostawca energii Wien Energie zwraca się do rządu federalnego o dofinansowanie w wysokości 6 miliardów euro, aby zapobiec ryzyku kontraktów z dwoma milionami klientów, chociaż utrzymuje, że jego dostawy są bezpieczne i nie trzeba rekompensować strat. Czytaj więcej.


Północ i Bałtyk

Helsinki

Fiński „drogi” reaktor jądrowy znów jest w tarapatach. Produkcja piątego i największego reaktora jądrowego w Finlandii, Olkiluoto 3, spadła do zera z powodu awarii turbiny w poniedziałek, co jest kolejną porażką dla reaktora, który jest nadal w fazie eksperymentalnej, ale już zasila krajową sieć. Czytaj więcej.

///

Sztokholm

Premier Szwecji obiecuje nowy pakiet dla Ukrainy. Premier Magdalena Andersson powiedziała ukraińskiemu ministrowi spraw zagranicznych Dmytro Kulebie na konferencji prasowej w poniedziałek, że Szwecja wyśle ​​Ukrainie nowy pakiet pomocowy o wartości 93 mln euro. Czytaj więcej.


południe Europy

Rzym

Draghi odmawia zwiększenia deficytu budżetowego, by sprostać podwyżkom cen energii. Premier Mario Draghi i minister gospodarki Daniele Franco poinformowali w poniedziałek, że nowe pakiety pomocowe, w tym te już zaplanowane, nie zostaną dostosowane do rosnących cen energii, ale można rozważyć pakiet pomocowy, aby pomóc tym, którzy mają wysokie rachunki za energię. . Czytaj więcej.

///

Ateny

Grecki parlament powołuje komisję śledczą do zbadania skandalu z podsłuchami. Greccy prawodawcy głosowali w poniedziałek za powołaniem komisji śledczej do zbadania podsłuchu telefonicznego lidera opozycji, który skłonił premiera Kyriakosa Mitsotakisa do zwolnienia szefa wywiadu kraju (EYP), podał Reuters. Czytaj więcej.

READ  Rupia indyjska spada ze względu na siłę dolara

///

Madryt

Sanchez i Schulz w obronie rurociągu Medcat. W obliczu francuskiej opozycji premier Hiszpanii Pedro Sanchez i kanclerz Niemiec Olaf Scholz mają bronić wspólnego stanowiska na rzecz zwiększenia połączeń energetycznych w Unii Europejskiej, w szczególności gazociągu Midcat, który w przypadku budowy połączy Hiszpanię i Francję . Czytaj więcej.

///

Lizbona

Portugalski minister mówi, że UE jest zadowolona, ​​reagując słabo w kluczowych obszarach. Unia Europejska jest zadowolona w kluczowych obszarach, takich jak zmiany klimatyczne i polityka zagraniczna, i często nie myśli strategicznie, powiedział w poniedziałek europejski minister spraw zagranicznych Joao Gomes Cravinho. Czytaj więcej.


Wyszehrad

Bratysława

Słowackie szkoły mogą zostać zamknięte tej zimy z powodu rosnących cen energii. Szkoły być może będą musiały zostać zamknięte zimą ze względu na ogromny wzrost cen energii elektrycznej i ogrzewania, ostrzegają przedstawiciele szkół i gmin. Czytaj więcej.

///

Warszawa

Kontrowersyjny podręcznik trafia do polskich szkół. Podręcznik do przedmiotu Historia i teraźniejszość, uważanego za prawicowy i stronniczy, został zatwierdzony do programów szkolnych od 1 września, wywołując oburzenie, podczas gdy wydawcy stworzyli alternatywę dostępną od tego samego dnia. Czytaj więcej.

///

Praga

Czesi domagają się rozdzielenia cen energii. Czeski minister przemysłu i handlu Josef Sekila wezwał Europę do rozdzielenia cen gazu i energii elektrycznej, aby poradzić sobie z obecnym kryzysem i ogłosił 9 września nadzwyczajną radę ds. energii. Czytaj więcej.


Wiadomości z Bałkanów

Belgrad

Komisja Europejska „żałuje” decyzji o zakazie serbskiej „Dumy Europy” i próbuje obwiniać Kosowo. Unia Europejska wyraziła ubolewanie z powodu decyzji Serbii o anulowaniu lub odroczeniu „EuroPride”, zauważając, że blok UE wspiera równość i sprzeciwia się wszelkim formom dyskryminacji, ponieważ premier Ana Brnabic spotkała się z eurodeputowanymi z Zielonych/EFA. Czytaj więcej.

///

Zofio

Rosyjski Łukoil płaci wysoką cenę za port naftowy w Bułgarii. Jedyny bułgarski port naftowy otrzymał 35-letnią koncesję od rosyjskiego Łukoila Neftochima na 500 000 euro rocznie, powiedział współprzewodniczący partii Ciągła Zmiana, Asin Wasiliew. Czytaj więcej.

READ  Recepta na rozwój czy źródło konfliktu? Europejska Rada Stosunków Zagranicznych

///

Lublana

Słowenia popiera wejście Chorwacji do strefy Schengen. Minister spraw wewnętrznych Tatiana Popnar, która spotkała się w poniedziałek ze swoim chorwackim odpowiednikiem Davorem Bozinoviciem, powiedziała, że ​​Słowenia zdecydowanie popiera wejście Chorwacji do strefy Schengen. Czytaj więcej.

///

Tirana

Premier Albanii: Polityka UE dotycząca szczepień, „haniebny błąd”. Premier Edi Rama wywołał krytykę w Unii Europejskiej w związku z jego postępowaniem z dystrybucją szczepionki COVID-19 podczas sesji, na której przemawiał na konferencji Bled w Słowenii w poniedziałek. Czytaj więcej.

Badanie mówi, że Inicjatywa Otwartych Bałkanów może negatywnie wpłynąć na region. Analiza przeprowadzona przez Fundusz Braci Rockefellera wykazała, że ​​inicjatywa „Otwarte Bałkany” podjęta przez Serbię, Albanię i Macedonię Północną może mieć zarówno symboliczne negatywne skutki, jak i prawdziwą współpracę w całym regionie. Czytaj więcej.


porządek obrad

  • Unia Europejska: Nieformalne spotkanie ministrów obrony UE i szefa dyplomacji UE Josepa Borrella.
  • Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen gości premier Danii Mette Frederiksen.
  • Posiedzenia komisji Parlamentu Europejskiego.
  • NiemcyPremier Hiszpanii Pedro Sanchez weźmie udział w seminarium rządu niemieckiego.
  • Szwajcaria: Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej przedstawia wyniki kilku przeglądów dotyczących poszczególnych krajów, w tym Stanów Zjednoczonych.
  • Dania: Międzynarodowe spotkanie na temat niezależności od rosyjskiej energii.
  • Konferencja prasowa WHO Europa.
  • RosjaRosja prowadzi ćwiczenia wojskowe „Wostok 2022” na wschodzie kraju.
  • Izrael: Izraelski minister obrony Benny Gantz odwiedza Japonię.
  • Globalizm: Międzynarodowy Dzień Ofiar Przymusowych Zaginięć.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Vlad Maksimov, Daniel Eck, Benjamin Fox, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson, Eleonora Vasques]