Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Roger Waters odwołuje koncerty w Polsce wobec wojennych komentarzy na Ukrainie | wody Roger

Współzałożyciel Pink Floyd, Roger Waters, odwołał zaplanowane koncerty w Polsce ze względu na wściekłość z powodu swojego stanowiska w sprawie wojny Rosji z Ukrainą, podały w sobotę polskie media.

Urzędnik w Taron Arenie w Krakowie, gdzie muzyk miał zagrać dwa koncerty w kwietniu 2023 roku, powiedział, że nie będą się one już odbywać.

„Menedżer Roger Waters zdecydował się wycofać bez podania przyczyny” – powiedział Łukasz Pitko z Taran Areny Kraków w komentarzach podawanych przez polskie media.

Na stronie Watersa, trasa koncertowa This Is Not a Drill, nie ma listy koncertów w Krakowie zaplanowanych wcześniej na 21 i 22 kwietnia.

Krakowscy radni mają głosować w przyszłym tygodniu nad propozycją nazwania Watersa persona non grata, wyrażając „oburzenie” postawą muzyka wobec wojny na Ukrainie.

Waters napisał list otwarty do pierwszej damy Ukrainy Oleny Zelenskiej na początku tego miesiąca, w którym oskarżyła „radykalnych nacjonalistów” na Ukrainie o „doprowadzenie twojego kraju do tej katastrofalnej wojny”.

79-latek skrytykował Zachód za dostarczanie broni na Ukrainę, obwiniając w szczególności Waszyngton. Waters oskarżył NATO o prowokowanie Rosji.

To nie pierwszy raz, kiedy brytyjski autor piosenek wypowiada się na temat polityki międzynarodowej.

W 2019 roku skrytykował koncert w stylu Live Aid, aby zebrać fundusze na pomoc humanitarną dla Wenezueli, mówiąc, że była to wspierana przez USA próba oczernienia socjalistycznego rządu.

Wydarzenie, które odbyło się w kolumbijskim, przygranicznym mieście Cúcuta, miało na celu zebranie milionów dolarów na dostarczenie żywności i leków Wenezuelczykom cierpiącym na powszechne niedobory.

Do kłótni dochodzi, gdy wenezuelskie siły bezpieczeństwa zostają oskarżone o wykonanie egzekucji dziesiątek osób i arbitralne aresztowanie setek w kampanii mającej na celu ukaranie ludzi, którzy walczyli przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro.

Podczas koncertu w Brazylii przed wyborami prezydenckimi w 2018 roku Waters wypowiedział się przeciwko obecnemu kandydatowi na prezydenta Jairowi Bolsonaro.

READ  Wojna na Ukrainie: RSF Rotary współpracuje z Polskim Klubem Rotary, niosąc pomoc humanitarną.