Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rodziny borykają się z problemami dochodowymi na równi z Grecją i Cyprem? To jest „globalna Wielka Brytania” | Polly Toynbee

sPrzeczytaj to, a możesz włożyć głowę w ręce, zebrać rodzinę i zaplanować emigrację. te lata Roczny audyt standardów życia From Foundation of Resolutions zawiera infografiki, które mogą pogrążyć czytelników w stan całkowitej rozpaczy w tym tajemniczym kraju.

Doszło do tego: wzrost dochodów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii w latach 2007-2018 był w tyle za resztą Europy, a poniżej nas znajdowała się tylko Grecja i Cypr. Irlandia wzrosła o 6%, Francja o 10%, a Niemcy o 19%, podczas gdy Wielka Brytania spadła – tak, wstecz – o 2%. Wszystkie kraje zmagają się z tym szokiem energetycznym, ale po 15 latach stagnacja dochodów„Globalna Brytania” jest najmocniej dotknięta i najmniej odporna.

„Toksyczna kombinacja zarówno niskiego wzrostu, jak i utrzymującej się wysokiej nierówności dochodów” to definicja tego audytu brytyjskiej choroby. Wśród krajów Unii Europejskiej tylko Bułgaria Jest bardziej nierówny niż my.

W oczekiwaniu Banku Anglii a Gwałtowny wzrost bezrobocia Do 5,5% wielu będzie zszokowanych, gdy okaże się, że brytyjski zasiłek dla osób poszukujących pracy jest na najniższym poziomie, zaledwie 13% średniej płacy. Szwecja płaci 80% poprzedniego wynagrodzenia osobom poszukującym nowej pracy. W tym kruchym społeczeństwie ponad jedna czwarta rodzin twierdzi, że nie może zarządzać swoimi skromnymi oszczędnościami przez miesiąc.

Komentatorzy ekonomiczni ostrzegają, że burzowe chmury nabierają tempa po recesji. Zaufanie konsumentów, najlepszy predyktor, osiągnęło poziom cały czas niski Podczas gdy niepokojące wiadomości potykają się codziennie. Funt stracił w tym roku 10% w stosunku do dolara, po tym jak znacznie spadł od czasu głosowania w sprawie Brexitu.

Bilans handlowy był kiedyś tak krytyczny, że w 1970 roku, w pierwszych wyborach, które relacjonowałem jako młodszy reporter, szokująca porażka Harolda Wilsona była częściowo spowodowana słabymi wynikami handlu w ostatniej chwili, które wykazały deficyt zaledwie 0,2%. Porównaj to z naszą niesamowitą transakcją po Brexicie 8,3% deficytu, najgorszy od czasu, gdy rozpoczęto rejestrację w 1955 roku. Nic dziwnego, że rząd uniemożliwił jakąkolwiek ocenę wpływu Brexitu. Rezolucja stwierdziła, że ​​Brexit spowodował wzrost kosztów życia po referendum o równowartość Wzrost o 870 Wspólne dla przeciętnej rodziny. To sprawia, że ​​przywrócenie handlu w UE jest pilną koniecznością.

READ  Wybory w Australii: nowy premier Anthony Albanese przysięga zjednoczyć kraj po porażce Scotta Morrisona | wiadomości ze świata

Celowo wszystko się pogorszy. Bez względu na przyczynę tej inflacji Bank Anglii zamierza podnieść stopy procentowe, aby stłumić nieistniejący popyt. Ortodoksja twierdzi, że inflację należy stłumić przez celowe zwiększanie bezrobocia. Dla Banku Anglii każdy robotnik z młotkiem wygląda jak gwóźdź. Nie wspominając o tym, że stagnacja płac nie ponosi odpowiedzialności za inflację.

Kiedy nadchodzi techniczna „recesja”, poniedziałkowy audyt pokazuje, że poziom życia od 15 lat znajduje się w zastoju, a teraz jeszcze się pogarsza. Połowa gospodarstw domowych z dochodami o 70% niższymi od średniej jest uzależniona od zarobków, a 30% od zwiększonych zasiłków – więc oba te kraje są odpowiedzialne za obniżający się standard życia w Wielkiej Brytanii. Płace powinny nadal rosnąć, ale świadczenia również potrzebują tego samego potrójnego zabezpieczenia, co emerytury.

To zdecydowanie oznacza te Strajki muszą się powieść Aby zatrzymać spadek płac. Dlatego opłata musi nadal rosnąć. Wezwanie Banku do powściągliwości jest tak błędne z ekonomicznego punktu widzenia, że ​​nie będzie lekarstwa, dopóki nie uciekniemy od aktywów Skarbu Państwa i Banku Anglii, które pomogły nam tu sprowadzić.

Oczywiście powinniśmy opodatkować więcej i bardziej sprawiedliwie: przyjrzyjmy się długoterminowym archaicznym konsekwencjom społecznym płacenia niższych podatków niż Francja i Niemcy. Powinniśmy opodatkować bogatych, aż ich punkty znikną, kiedy ostatnio tak wiele zyskali, podczas gdy reszta straciła. Ale ostatecznie wszystko, co może nas utrzymać, to zwiększona produktywność.

Jednak firma jest na strajku inwestycyjnym. Naprawdę źle, woli dywidendy i skup akcji, inwestycje biznesowe mają Spadł o 9,2% poniżej poziomy przed krowią. Zyski największych firm niefinansowych wzrosły o 34% w 2021 r. w porównaniu z poziomami sprzed pandemii, mówi Institute for Public Policy Research: Czas powstrzymać spekulację. Narodowy Instytut Badań Ekonomicznych i Społecznych odkrył, że przyczyną niskiej produktywności Wielkiej Brytanii są niskie inwestycje w biznes, nieodpowiednia infrastruktura, niewystarczająca innowacyjność i niskie umiejętności.

READ  Wiadomości na temat koronawirusa na żywo: indyjski `` wariant Covid '' wystarczający, aby opóźnić ponowne otwarcie Wielkiej Brytanii

Kiedy rynek zawodzi, państwo musi wkroczyć. Jettison Treasury rządzi, że ograniczają wydatki kapitałowe jak tylko na cegły i zaprawę oraz inwestycje w kapitał ludzki. Dlaczego więcej edukacji Fundusze są bardzo niskie Praktyki spadły, a uniwersytety wyciąć miejsca? Fotografowanie przez dekadę konającej produktywności wymaga podmuchu odważnych inwestycji, wyobraźni i determinacji. Jedyną nadzieją jest energia odnawialna, izolacja, budownictwo mieszkaniowe, badania i rozwój, aby połączyć kraje odnoszące największe sukcesy z wysoko wyszkolonymi i wykształconymi ludźmi. Pożyczanie z ufnością, aby inwestować z mądrością i optymizmem, wzmacnia wiarygodność kraju w obliczu groźnego spadku wartości funta.

I daleko od skamieniałego myślenia w szafie, obfitują lepsze pomysły. Weźmy to od ekonomisty Richarda Murphy’ego: inwestowanie 70 miliardów funtów rocznie w wolne od podatku ISA powinno zarobić na ulgę podatkową, inwestując w zwiększenie wydajności zielone obligacje rządoweBezpiecznie wspierany i zapłać przyzwoity zwrot.

Audyt przypomina nam, że Wielka Brytania przystąpiła do międzynarodowych celów zrównoważonego rozwoju. Obejmuje to „zmniejszenie odsetka osób żyjących w ubóstwie o połowę do 2030 r.”, przy jednoczesnym zwiększeniu „wzrostu dochodów dolnych 40% populacji w tempie powyżej średniej krajowej”. Dochód musi zostać zwiększony, nie tylko ze względu na sprawiedliwość społeczną, ale także na produktywność.

Bez odwagi i wyobraźni Skarb Państwa i Bank Anglii dokręcą śruby, powodując niższy poziom życia, wyższe bezrobocie i większe nierówności w spirali spadkowej wydajności. Ale nie migruj jeszcze: mając polityczną wolę i nerwy, możemy przestać wyślizgiwać się daleko poza kraje, którym kiedyś dorównywaliśmy.