Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robotnicy w Polsce protestują przeciwko schwytaniu przez Rosję…

(MENAFN) Setki polskich pracowników wyszło w piątek na ulice, aby potępić decyzję rządu o zawieszeniu Sulzer Turbo Services z powodu powiązań z rosyjskim miliarderem Victorem Wexelbergiem.

Według polskich mediów około 160 osób straciło nagle źródło dochodów w wyniku kar nałożonych na mniejszościowego wspólnika firmy. Protest odbył się przed MSW w Warszawie. Słychać było protestujących krzyczących: „Przeszkody dla Rosjan, nie dla Polaków”.

Tiwel Holding AG jest kontrolowany przez Renova Group firmy Vekselberg, która od maja 2018 roku posiada 48,82% udziałów w Swiss Industrial Engineering Company.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego pod koniec kwietnia pozwolił 35 organizacjom i 15 osobom z Rosji i Białorusi, w tym Vekselbergowi, podejrzewać „bliskie związki z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i byłym prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem”.

MENAFN04062022000045011137ID1104324171


Zastrzeżenia prawne: MENAFN dostarcza informacje „tak jak są” bez żadnej gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność ani autentyczność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi dotyczące tego artykułu, skontaktuj się z powyższym dostawcą.

READ  UE może nałożyć na Białoruś dodatkowe sankcje za aresztowania dziennikarzy: polskiego ministra