Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

RoboCop otrzyma nową grę wideo w 2023 roku

RoboCop otrzyma nową grę wideo w 2023 roku

We wtorek wydawca Nacon ogłosił podczas transmisji na żywo o nazwie Nacon Connect, że nowa gra wideo RoboCop jest w fazie rozwoju i ma ukazać się w 2023 roku. RoboCop: Zbuntowane miastoTa strzelanka z perspektywy pierwszej osoby wprowadzi graczy w pełną protezę Alexa Murphy’ego, znanego również jako RoboCop, z misją ochrony Detroit.

Poza tym Nacon i deweloper Teyon nie ujawnili zbyt wiele RoboCop: Zbuntowane miasto, poza tym, że został zaprojektowany z myślą o komputerach i konsolach nieokreślonych w ciągu dwóch lat. Zbuntowane miasto Nikon powiedział w komunikacie prasowym, że będzie zawierał oryginalną historię w świecie franczyzy. Nacon powiedział, że wydawca i deweloper współpracują ze studiem MGM „w celu stworzenia autentycznej gry RoboCop, która jest wierna genom serii”.

Teyon zdecydowanie ma doświadczenie we wprowadzaniu bohaterów akcji z lat 80. do gier wideo. Polskie studio jest prawdopodobnie najbardziej znane ze swojej pracy w Terminator: Odporność, strzelanka 2019 oparta na franczyzie Terminator, która nie była najgorszy cokolwiek kiedykolwiek, i Rambo: Gra wideo, strzelanka kolejowa z 2014 roku była, szczerze mówiąc, okropna. zwiastun zwiastuna dla RoboCop: Zbuntowane miasto Wskazuje na podobnie niski budżet i może trochę nie tak dobrze, ale i tak dobrze wróży.

RoboCop miał ciężki okres w świecie gier wideo. Poza adaptacją film-do-arkady, stworzoną przez Data East w 1988 roku, Murphy przez ostatnie kilkadziesiąt lat występował w skromnych grach konsolowych i darmowej taryfie mobilnej (i jednej grze Mortal Kombat). Miejmy nadzieję, że Nacon (dawniej Bigben Interactive) i Teyon zmienią sytuację starego Robo podczas jego następnej przygody.

Jeśli chodzi o kolejną kinową przygodę RoboCopa, zaplanowano sequel akcji na żywo z reżyserem Neillem Blomkampem, który opuścił projekt wkrótce po jego ogłoszeniu.