Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Roberta M.  Katulla 1933-2023 |  Wiadomości, sport, praca

Roberta M. Katulla 1933-2023 | Wiadomości, sport, praca

DUBLIN – Doktor Robert M. Catulla zmarł spokojnie w sobotnie popołudnie 14 października 2023 r. w rezydencji Copaker. Otaczali go synowie Robert i Doug. Śmierć nastąpiła na niecały miesiąc przed jego dziewięćdziesiątymi urodzinami.

Mój ojciec rozpoczął swoją podróż życiową w Youngstown w 1933 roku. Jako młody mężczyzna mieszkający w Campbell przeżył Wielki Kryzys i koniec II wojny światowej.

Jego życie skupiało się w środku Steel Valley, sercu amerykańskiego przemysłu stalowego, gdzie latem pracował w niepełnym wymiarze godzin. Uczęszczał do Campbell Memorial High School, gdzie poznał swoją żonę Joan, z którą był żonaty przez ponad sześćdziesiąt lat. Moja mama była córką menedżera, więc mój ojciec wcześnie udowodnił, że potrafi podjąć trudne wyzwanie. Mój ojciec był urodzonym sportowcem, uprawiającym cztery sporty: piłkę nożną, koszykówkę, baseball i golfa. W późniejszym okresie życia wrócił, aby uczyć matematyki i historii w Campbell, na początku praktyki optometrycznej. Mój ojciec ukończył Ohio State University z tytułem licencjata, a następnie uzyskał doktorat z optometrii. Przez pięć dekad zajmował się optometrią w Polsce i Boardmanie. Podczas pobytu w Ohio State grał w drużynie golfowej ze swoim zmarłym bratem Tedem Katulą. Jednym z jego osiągnięć było zremisowanie z wielkim Jackiem Nicklausem w meczu absolwentów college’u, czego nie zapomniał żaden golfista.

Mój ojciec pracował na kilku stanowiskach, aby utrzymać się podczas studiów. Jedną rzeczą, o której z radością nam przypomniał, była praca nad różnymi projektami na stadionie Ohio. Główną pasją sportową naszego ojca był golf. Był członkiem Oakmont Country Club od 1971 do 2023 roku. Tata może się pochwalić rzadkim wyróżnieniem, jakim jest oddanie dwóch strzałów z toru wodnego w tej samej rundzie w Oakmont, co prawdopodobnie nigdy się nie powtórzyło. Grał także intensywnie na polach golfowych Hubbard i Mill Creek, gdzie nauczył się grać. Był mistrzem klubu w każdym klubie country, do którego należał. Miłość do golfa przekazała swoim dwóm synom i wszystkim, którzy przebywali w jego pobliżu na strzelnicy. Mój ojciec udzielał lekcji każdemu, niezależnie od tego, czy o to prosił, czy nie.

READ  Claire Harmson 1929-2021 | Wiadomości, sport, praca

W późniejszym życiu mój ojciec stał się zapalonym biegaczem. Zanim został maratończykiem, brał udział w wielu biegach na 10 km. Rozpoczęcie 26 maratonów i ukończenie 24 maratonów było jednym z jego największych osiągnięć sportowych. Jego najlepszy czas 3 godziny i 21 minut uzyskał podczas maratonu bostońskiego.

Mój ojciec był genialnym gawędziarzem i uwielbiał cofać czas i dzielić się zabawnymi momentami ze swojego życia. To historie, które zostaną na zawsze żywe, łącznie z tym, jak zwracał rzeczy kupione w sklepach spożywczych.

Wszystkim, którzy go kochali, będzie brakować taty. Będziemy świętować jego życie dobrze i bezpiecznie, wiedząc, że żyje w pokoju i jest zjednoczony ze swoją żoną.

Poprzedziła go śmierć kochająca żona Joanna Katula. Rodzice Theodore i Marie (Franco) Catulla; i jego brat Ted Katula.

Będzie mu bardzo brakować jego dzieci, Douga (Lisy) Catuli i Roberta Catuli; wnuki Sarah, Rachel (Kyle Smith), Doug, Brian i Tommy Katula; Siostra Mary Jane Phillips. Jego anielski pies. oraz wielu członków dalszej rodziny i bliskich przyjaciół rodziny.

Zamiast kwiatów rodzina Katula prosi o datki na rzecz szpitala Ohio Health Hospital/Kobacker House.

Wizyta Roberta odbędzie się w sobotę 21 października 2023 r. w godzinach 17:00–19:00 w Schoedinger Worthington, 6699 N. High St., Worthington, OH 43085.

Odwiedź stronę www.schoedinger.com, aby zostawić specjalne wspomnienia lub kondolencje.

(specjalne powiadomienie)