Robert Lewandowski to Gerd Müller, który strzelił 40 goli w Bundeslidze

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski wyrównał w sobotę rekord bramkowy 49-letniego Gerda Mullera, który strzelił z rzutu karnego w 26. minucie w remisie 2: 2 z Freiburgiem, co dało mu w tym sezonie 40 punktów. cele.

Polski napastnik zajmuje drugie miejsce na liście w historii Bundesligi z 276 golami, zaledwie 365 za Müllerem. Miał kolejną szansę na pobicie rekordu Mullera w sezonie 1971/72, pozostawiając tylko jeden mecz w sezonie.

Bawarczycy, którzy zapewnili sobie już dziewiąty z rzędu tytuł mistrzowski, swoją pierwszą dobrą okazję mieli w 20. minucie, kiedy strzał Lewandowskiego odleciał z krawędzi pola karnego.

Zrobił to lepiej po sześciu minutach, wysyłając bramkarza Marka w niewłaściwy sposób, aby wyrównać rekord.

Freiburg wyrównał trzy minuty później po uderzeniu głową Manuela Goldiego, ale Bawarczycy wrócili na prowadzenie, a Leroy Sane zjechał, by połączyć się z Thomasem Mullerem w 53. minucie.

Lewandowski nie wykorzystał okazji przed bramką w 78. minucie i trafił głową w 83. minucie, którą bramkarz obronił po remisie Christiana Guentera z gospodarzami.

Jednak tego dnia wynik nie miałby większego znaczenia, ponieważ Lewandowski był pełen pochwał, a Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFL) okrzyknął go „historycznym” osiągnięciem.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej powiedział: „Prawie pół wieku po tym, jak Gerd Muller ustanowił rekord, Robert Lewandowski wyrównał go dzisiaj”. „Gratulujemy tego wspaniałego i historycznego występu”.

Bayern Monachium zagra z Augsburgiem w ostatnim meczu sezonu w przyszłym tygodniu.