Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robert Lewandowski odszedł „zszokowany i rozczarowany”, gdy Paulo Sousa przygotowuje się do opuszczenia roli Polski na rzecz brazylijskich gigantów Flamengo

Paulo Sousa oszołomił polską piłkę nożną, kiedy wyraził zamiar rezygnacji z pracy przed eliminacjami do Mistrzostw Świata w marcu, po tym jak zgodził się dołączyć do brazylijskiego giganta Flamengo.

Polska, która rywalizuje z Portugalią o miejsce w Katarze 2022 w rundach wstępnych, odmówiła łatwego odejścia Sousy, a agent napastnika Roberta Lewandowskiego wydał oświadczenie ujawniające rozczarowanie napastnika Bayernu Monachium tą wiadomością.

Historia zbliżającego się wyjazdu Sousy wybuchła w niedzielne popołudnie, a kilka portugalskich placówek poinformowało, że intensywne poszukiwania trenera Luso przez Flamengo wreszcie doszły do ​​skutku. Klub z Rio de Janeiro spędził ostatni tydzień rozmawiając z kilkoma nominowanymi, w tym ulubieńcem Jorge Jesus – mistrzem klubu na Maracanie z powodu jego passy w 2019 roku.

Uważano, że na krótkiej liście Mingau znaleźli się tacy jak Carlos Carvalal, Paulo Fonseca, André Villas-Boas i Rui Vitoria. Jednak często podróżujący Sousa to człowiek wybrany do podjęcia pracy przed sezonem 2022, ku rozczarowaniu Polskiego Związku Piłki Nożnej i powszechnej niechęci w Internecie.

Cesare Colleza, prezes PZPN, zapowiedział: „Dzisiaj Paulo Sousa poinformował mnie, że chce rozwiązać umowę z Polską za obopólną zgodą w związku z ofertą innego klubu. Jest to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i sprzeczne z wcześniejszymi wypowiedziami menedżera. Dlatego stanowczo odmówiłem”.

Według swojego agenta, polska gwiazda Robert Lewandowski jest „zszokowany i rozczarowany” poczynaniami Souzy, który dodał: „To jest coś, czego się nie spodziewał” w oświadczeniu w niedzielę wieczorem. Tymczasem polski dziennik sportowy Brzeglide Sportoy Souza nazwał w poniedziałek rano „uciekinierem” na okładce.

Pomimo reakcji, wydaje się prawdopodobne, że Sousa zerwie kontrakt i uda się do Brazylii, gdzie będzie kontynuował karierę menedżerską, która obejmowała wiele krajów. Były pomocnik Seleção rozpoczął swoją przygodę za granicą w brytyjskiej piłce nożnej w Queens Park Rangers, Swansea City i Leicester City, zanim zaczął grać na Węgrzech, w Izraelu, Szwajcarii, Włoszech, Chinach i Francji.

READ  Kapsułki piłkarskie dla szkół średnich | Wiadomości, sport, praca

Z Flamengo rutynowo silnym kandydatem do mistrzostw Brazylii, Sousa dążył do zdobycia tytułu mistrzowskiego w innym, czwartym kraju, będąc mistrzami kraju na Węgrzech (Videoton), Izraelu (Macabi Tel Aviv) i Szwajcarii (Bazylea).

Okresy z Fiorentiną w Serie A i Bordeaux w Ligue 1 to inne godne uwagi przystanki, ponieważ Souza zbudował bogate doświadczenie trenerskie, aby dodać do swojej kariery, w której wygrał Ligę Mistrzów z Juventusem i Borussią Dortmund. Jak różne kubki z Benfiką.

Ze scenariuszem Seana Gillen

Umieść tweeta