Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robert Hoare: Specjalny doradca w sprawie dokumentów Biden mianowany przez Trumpa |  System sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych

Robert Hoare: Specjalny doradca w sprawie dokumentów Biden mianowany przez Trumpa | System sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych

Według niego Robert Hoare, który został wyznaczony w czwartek na specjalnego doradcę w sprawie Joe Bidena, który przechowywał tajne dokumenty podczas jego nieobecności w biurze. profil na LinkedInie „Doświadczony prawnik, były urzędnik Sądu Najwyższego i były prokurator USA… z wieloletnim doświadczeniem w praktyce rządowej i prywatnej”.

Mianowany przez poprzednika Bidena, 50-letniego Donalda Trumpa, był prokuratorem generalnym Stanów Zjednoczonych w stanie Maryland w latach 2018-2021, zanim został partnerem w Gibson Dunn, waszyngtońskiej firmie prawniczej specjalizującej się w egzekwowaniu prawa, dochodzeniach i sporach sądowych.

Andrew McCabe, były zastępca dyrektora FBI, który został analitykiem organów ścigania w CNN, powiedział, że Hoare był „dobrze poinformowanym, pracowitym i ciężko pracującym człowiekiem”.

McCabe współpracował z Hoare w 2017 r., kiedy absolwent Harvardu i Stanford Law School był głównym współpracownikiem zastępcy prokuratora generalnego w Departamencie Sprawiedliwości.

McCabe powiedział, że „niemałym wyczynem” było wyznaczenie osoby mianowanej przez Trumpa do nadzorowania śledztwa w sprawie Bidena, co według McCabe pomogłoby złagodzić wszelkie oskarżenia o stronniczość polityczną.

Hoare urodził się w Nowym Jorku i ukończył studia prawnicze w 2001 roku. Był urzędnikiem Williama Rehnquista, ówczesnego prezesa Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, a później Alexa Kosińskiego, sędziego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Dziewiątego Okręgu.

Hare rozpoczął prywatną praktykę w 2014 roku. Przed dołączeniem do Departamentu Sprawiedliwości w 2017 roku przez dwie kadencje pełnił funkcję dyrektora American Bar Association w regionie Azji i Pacyfiku w DC.

W Departamencie Sprawiedliwości był głównym doradcą ówczesnego zastępcy prokuratora generalnego Roda Rosensteina w nadzorowaniu departamentów bezpieczeństwa narodowego, cywilnego, karnego i antymonopolowego oraz komunikował się z Białym Domem, komisjami kongresowymi, wywiadem federalnym, organami ścigania i agencjami regulacyjnymi . . W kwietniu 2018 roku został prokuratorem w Maryland.

W Internecie Hoare opisuje siebie jako „doświadczonego adwokata procesowego, który wysłuchał 14 spraw jako prokurator federalny i prowadził prywatną praktykę”.

W 2020 roku, jak donosił na swoim profilu na LinkedIn, amerykański prawnik Hoare próbował i uzyskał wyrok skazujący w międzynarodowym procesie o pranie brudnych pieniędzy, który był pierwszym procesem federalnym z ławą przysięgłych twarzą w twarz w rejonie Waszyngtonu podczas pandemii Covid.

READ  Status Bachmuta pozostaje niejasny, ponieważ Kijów kwestionuje rosyjskie roszczenia

Od 2018 do 2021 roku Hoare był członkiem Rady Gubernatora stanu Maryland ds. Brutalnych gangów i sieci przestępczych. W 2021 roku był przewodniczącym grupy roboczej ds. przestępstw z nienawiści w Azji i Ameryce.