Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robert F Kennedy Jr: Najsłynniejsza polityczna dynastia Ameryki dała początek jednemu z czołowych antyszczepionkowców COVID – a jego przesłanie dociera do milionów | Wiadomości z USA

Robert F Kennedy Jr jest członkiem najsłynniejszej amerykańskiej dynastii politycznej i regularnie pojawia się na scenie jako główny mówca, rozwodząc publiczność w sposób, w jaki kiedyś mógł to zrobić jego wujek JFK lub jego ojciec Bobby Kennedy.

Ale jego przesłanie jest znacznie bardziej problematyczne.

Pan Kennedy jest jednym z wiodących w Ameryce antyszczepionkowya jego popularność rośnie.

Jak administracja Bidena apeluje do ludzi o zaszczepienie się przeciwko COVIDszczególnie w stanach, w których mniej niż połowa populacji jest zaszczepiona podwójnymi ciosami, Kennedy staje na czele ruchu oporu.

ten USA zostały mocno dotknięte wariantem Omicron W tym tygodniu w całym kraju jest około 145 000 osób hospitalizowanych z powodu COVID, nieco mniej niż w zeszłym tygodniu, ale wciąż więcej niż jakikolwiek wcześniejszy wzrost.

Eksperci uważają, że jednym z powodów, dla których Stany Zjednoczone wciąż odnotowują rekordową liczbę hospitalizacji i zgonów, mogą być niejednolite wskaźniki szczepień.

Dezinformacje na temat szczepionek infekują niektóre populacje i rozprzestrzeniają się w Internecie.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Jak zrobić szczepionkę dezinformacyjną?

Pan Kennedy twierdzi, że CDC „manipuluje danymi” dotyczącymi szczepień przeciwko COVID

W rzadkim wywiadzie dla mediów głównego nurtu, Kennedy powiedział Sky News, że CDC, oficjalna amerykańska agencja ochrony zdrowia, jest „marionetką dla Moderny i Pfizera”, która „manipuluje danymi” na temat szczepionek przeciw COVID.

Podobne kłamstwa można znaleźć na stronie organizacji non-profit pana Kennedy’ego, Children’s Health Defense.

Liczba odwiedzin na stronie gwałtownie wzrosła, ze 150 000 miesięcznie przed pandemią do szczytowego poziomu 4,7 miliona w sierpniu, chociaż Kennedy twierdzi, że liczba ta jest teraz bliższa sześciu milionom miesięcznie.

Strona internetowa poddaje w wątpliwość skuteczność szczepionki i wzmacnia rzadkie przypadki tak zwanego „uszkodzenia poszczepiennego”, jednocześnie twierdząc, że CDC manipuluje danymi ze świata rzeczywistego, które wskazują, że szczepionka jest bezpieczna.

Martha Kelner z Sky rozmawia z Robertem F. Kennedym
Obraz:
Martha Kelner z Sky rozmawia z Robertem F. Kennedym

Posty z organizacji charytatywnej pana Kennedy’ego „udostępniane częściej niż źródła wiadomości”

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Organizacja Narodów Zjednoczonych jest „zdeterminowana”, aby odwiedzić reaktor jądrowy w Zaporożu; USA: Rosja zamienia miejsce w „strefę aktywnej wojny” - wiadomości na żywo | Ukraina

Badania przeprowadzone przez Obserwatorium w mediach społecznościowych Uniwersytetu Indiany, które śledzi treści związane ze szczepionkami na Twitterze, pokazują, że posty ze strony internetowej Children’s Health Defense są obecnie udostępniane częściej na platformie niż w głównych źródłach wiadomości.

Analiza tweetów zawierających słowo „szczepionka” pokazuje więcej udostępnień na stronie internetowej Children’s Health Defense niż jakakolwiek inna witryna w ostatnim tygodniu.

Ma dwa razy więcej udziałów niż CDC, co wskazuje na skalę problemu dla tych, którzy próbują walczyć z dezinformacją na temat szczepionki przeciw COVID.

„Robert F Kennedy Jr jest obecnie prawdopodobnie najbardziej znanym i wiodącym antyszczepionkowcem w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Sky News Imran Ahmed, dyrektor naczelny Center for Countering Digital Hate.

„Naprawdę poszybował w górę tabeli ligowej, ponieważ wykorzystał nazwisko Kennedy’ego, aby przyciągnąć ludzi z obu stron politycznego kręgu politycznego.

„A udało mu się złagodzić przekaz, wprowadzić do niego nieco wyrafinowania, co jest po prostu staromodnym nonsensem, że szczepionki szkodzą lub powodują inne choroby”.

Imran Ahmed, dyrektor naczelny CCDH
Obraz:
Imran Ahmed powiedział: „wykorzystał nazwisko Kennedy’ego, aby przyciągnąć ludzi z obu stron politycznego przejścia”

Rosnące darowizny na cele charytatywne pana Kennedy’ego

Darowizny na rzecz Obrony Zdrowia Dziecka również wzrosły wykładniczo.

Zgłoszenia do organów regulujących działalność charytatywną pokazują, że przychody wzrosły ponad dwukrotnie w 2020 r., do 6,8 mln USD (5 mln GBP).

Według zeznań podatkowych Kennedy’s otrzymał 255 000 USD (212 000 GBP) przez Children’s Health Defense w 2019 roku i 345 561 USD (257 775 GBP) w 2020 roku, co stanowi wzrost o ponad 90 000 USD (około 67 000 GBP).

Te protestujące mandaty dotyczące masek i szczepionek zebrały się w Waszyngtonie 23 stycznia, kiedy Kennedy wygłosił przemówienie mówiące, że Stany Zjednoczone zostały „zajęte przez faszyzm”;
Obraz:
Pan Kennedy wygłosił przemówienia przeciwko obowiązkom szczepień i masek w kraju (Waszyngton) i za granicą (poniżej, w Mediolanie w listopadzie ubiegłego roku). Zdjęcie: AP
Pan Kennedy przemawia na proteście przeciwko zielonej przepustce szczepień COVID-19 w Mediolanie we Włoszech 13 listopada 2021 r. Zdjęcie: AP

Zapytany przez Sky News, czy czerpał zyski z kryzysu zdrowia publicznego, Kennedy powiedział: „Jeśli martwisz się, że ktoś czerpie korzyści z kryzysu zdrowia publicznego, powinieneś kupić Pfizera lub powinieneś badać Modernę i miliarderów z Doliny Krzemowej.

READ  David Attenborough kontra aloes: Jak dźgnął 95-letnią roślinę | David Attenborough

„Przekazałem wszystkie moje zyski z książek na cele charytatywne, więc to mnie kosztowało, jest to przeciwieństwo zysków dla mnie osobiście.

„Dałem prawie milion dolarów zysku na cele charytatywne, więc mam dramatyczną stratę netto”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Grudzień 2021 – „Antyszczepionkowcy mają wpływ na społeczeństwo”

Pan Kennedy mówi, że „ratuje życie”

Zapytany, czy naraża życie na niebezpieczeństwo, rozpowszechniając dezinformację na temat szczepionki przeciw COVID, Kennedy zjeżył się i powiedział: „Wiem, że ratujemy ludzkie życie i ratujemy demokrację, ponieważ dzieci nie powinny otrzymywać tej szczepionki”.

Powiedział również, że nie wierzy, aby w niektórych oddziałach szpitalnych COVID aż 99% pacjentów było nieszczepionych.

Na wiecu w Waszyngtonie w tym miesiącu, sprzeciwiając się mandatom dotyczącym szczepień, pan Kennedy Jr porównał wymagania dotyczące szczepień przeciw COVID-19 w USA do warunków panujących w nazistowskich Niemczech i powiedział, że ludzie żyjący pod nazistowskimi rządami „mogą ukryć się na strychu, tak jak zrobiła to Anne Frank”.

Później przeprosił za swoje komentarze, a jego żona, aktorka Cheryl Hines, potępiła porównanie.

Czytaj więcej:
Antysemityzm „wzrasta”, gdy antyszczepionkowcy obwiniają się o pomoc w podsycaniu nienawiści
Badania pokazują, że dwie trzecie antyszczepionkowej propagandy internetowej stworzonej przez zaledwie 12 wpływowych osób