Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robert Durst uzyskał pozytywny wynik testu na Covid i został podłączony do respiratora kilka dni po tym, jak został skazany na dożywocie

Robert Durst uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i według jego adwokata został umieszczony w respiratorze.

78-letni spadkobierca nieruchomości został w czwartek skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego za morderstwo pierwszego stopnia swojej dziewczyny Susan Berman w jej domu w Beverly Hills.

Został skazany w zeszłym miesiącu za zastrzelenie 55-letniej Berman w tył głowy w grudniu 2000 roku.

Ława przysięgłych uznała go również za winnego szczególnych okoliczności, w których leżał w zawieszeniu i zabił świadka, za co w Kalifornii grozi dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

„Wiemy tylko, że uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, jest w szpitalu i jest podłączony do respiratora” – powiedział jego prawnik, Dick DeGren. Wiadomości NBC.

„Czwartek wyglądał okropnie, najgorsze, jakie widziałem w życiu. Miał problemy z oddychaniem i miał problemy z mówieniem. „

Los Angeles Times Raporty wskazują, że Durst był przetrzymywany na oddziale Centrum Medycznego USC pod nadzorem Departamentu Policji Hrabstwa Los Angeles podczas całego procesu. Nie jest jasne, czy nadal przebywa w tym ośrodku ani kiedy i gdzie zaraził się koronawirusem.

Istnieją obawy dotyczące narażenia na wirusa przez innych, którzy uczestniczyli w procesie, w którym dziesiątki osób stłoczono na sali sądowej.

Miesiąc wcześniej, w dniu, w którym ława przysięgłych skazała Dursta, był nieobecny w postępowaniu, ponieważ miał kontakt z osobą, u której wynik testu na Covid-19 był pozytywny.

Durst spędził większość procesu na wózku inwalidzkim, ale nadal był zaangażowany w napięte dyskusje, gdy został zapytany o śmierć pani Berman ponad 20 lat temu.

Prokuratorzy powiedzieli jego procesowi, że Durst zabił swojego przyjaciela, ponieważ wiedziała zbyt dużo o zniknięciu jego żony, Kathleen McCormack Durst w 1982 roku.

Ciała pani Durst nie znaleziono po jej zniknięciu w Nowym Jorku w 1982 roku i nie postawiono mu żadnych zarzutów w związku z jej śmiercią.

READ  TRUTH Social: Donald Trump uruchamia własną aplikację społecznościową i witrynę z wiadomościami

Sądowi powiedziano, że pani Berman przedstawiła fałszywy argument w sprawie Dorset w 1982 roku i że obawiał się, że ujawni to władzom.

Sędzia Sądu Najwyższego Mark Windham, który przewodniczył procesowi i skazał w czwartek Dursta w hrabstwie Los Angeles, nazwał morderstwo „przerażającym i niepokojącym”.

Durst, który pojawił się na osądzeniu w więziennym mundurze, zeznawał w swojej obronie przez 15 dni, a prokuratorzy opowiadali ławie przysięgłych, że wielokrotnie kłamał lub zmieniał swoją historię.

Proces odbył się sześć lat po tym, jak pojawił się w serialu dokumentalnym HBO PechWyglądało na to, że przyznał się do popełnienia kilku morderstw.

Podczas kręcenia serialu Durst został przyłapany na mikrofonie na żywo mruczącym do siebie: „Co do diabła zrobiłeś? Oczywiście zabij ich wszystkich”.