Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robert Durst skazany na dożywocie za zabójstwo swojej dziewczyny Susan Berman | Robert Durst

Robert Durst, spadkobierca nieruchomości podejrzany o serię morderstw przez prawie cztery dekady, został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego za zabójstwo swojej dziewczyny i przyjaciółki Susan Berman.

Jury w Los Angeles skazany Durst, 78 lat, pierwszy stopień w zeszłym miesiącu za morderstwa z 2000 r. Prokuratorzy twierdzili, że Durst zastrzelił Bermana z bliskiej odległości w jej domu, aby uniemożliwić jej przekazanie policji tego, co wiedziała o zaginięciu pierwszej żony Dursta, Cathy McCormack Durst w 1982 r. Wyrok był pierwszym skazanie za morderstwo Dorset, który został powiązany z trzema zgonami w trzech stanach.

Prawnicy Dursta złożyli wniosek o nowy proces, twierdząc, że nie ma wystarczających dowodów, aby skazać Dursta, co sędzia odrzucił w czwartek na początku wyroku.

„Zeznania oskarżonego były rażąco niewiarygodne i obciążające” – powiedział sędzia Mark Windham, dodając, że „istnieją przekonujące dowody winy”.

Oczekiwano czwartkowego orzeczenia, ponieważ prokuratorzy nie domagali się kary śmierci, a ława przysięgłych skazała również Dursta za szczególne okoliczności czekania i zabicia świadka, za które grozi dożywocie.

Rodzina i przyjaciele Bermana opowiedzieli sądowi, jak Durst okradł ich z lojalnego i niezapomnianego przyjaciela, który bardzo troszczył się o innych.

„To było codzienne doświadczenie, które pochłonęło i zniszczyło jej duszę” – powiedział o jej morderstwie Sarp Kaufman, pasierb Bermana.

Inny krewny powiedział, że odwiedził grób Bermana, aby powiedzieć jej, że sprawiedliwość została wymierzona i że w końcu może „odpocząć”.

Przed skazaniem Durst sędzia powiedział, że Berman była „niezwykłą istotą ludzką” i że jej śmierć była stratą dla społeczeństwa.

Werdykt zapadł sześć lat po serii filmów dokumentalnych Jenks: Życie i śmierć Roberta Dursta Umieść milionera w centrum uwagi. Serial opowiadał o morderstwie Bermana, a także zniknięciu żony Dursta i śmierci sąsiada w 2001 roku w Galveston w Teksasie, gdzie Durst ukrywał się przebrany za głuchoniemą kobietę. Został aresztowany w przeddzień emisji ostatniego odcinka serialu, w którym Durst przyznał się do zabójstw, mówiąc do siebie: „Co do diabła zrobiłeś?… Oczywiście zabiłeś ich wszystkich”.

READ  Fauci mówi, że zwiększona aktywność Omicron będzie kontynuowana, a Amerykanie nie powinni być zadowoleni z koronawirusa

W sądzie 78-latek wyglądał na znacznie bardziej chorego i słabszego niż w filmie dokumentalnym z 2015 r. Był słabo słyszący i przez cały proces używał wózka inwalidzkiego. jakiś czas później 38 godzin przesłuchańSędzia wezwał prokuratora naczelnego do zaprzestania jego pytań. W pewnym momencie sędzia powiedział: „jest granica”.

Władze od lat starają się wsadzić Dorset za kratki za jego rolę w przestępstwach, które zdaniem urzędników wynikają ze zniknięcia McCormacka i możliwego morderstwa.

„Wszystko zaczyna się od zniknięcia i śmierci Kathy Durst z rąk Dursta” – powiedział zastępca prokuratora generalnego John Lewin w swoim oświadczeniu otwierającym proces Bermana.

Ciała McCormack nigdy nie odnaleziono, chociaż uznano ją za zmarłą w 2017 roku. Durst nigdy nie był oficjalnym podejrzanym w sprawie, ale prokuratorzy twierdzili, że był odpowiedzialny za jej śmierć. Durst przyznał, że para kłóciła się przed jej zniknięciem i nie poprzednie tygodnie McCormack trafiła do szpitala z obrażeniami, które według niej zadała jej Dorset.

Prokuratorzy powiedzieli, że Durst zabiła Bermana, jego najlepszego przyjaciela, ponieważ była gotowa powiedzieć policji, jak pomogła ukryć morderstwo McCormacka. Podobno Berman powiedziała swoim przyjaciołom, że podała mu fałszywy argument.

Prokuratorzy powiedzieli w czwartek, że nie wierzą, by Berman wiedział, że ukrywa morderstwo i że zamiast tego próbuje pomóc swojej przyjaciółce. Powiedzieli, że Durst najprawdopodobniej powiedział jej, że to, co stało się z McCormackiem, było wypadkiem.

Durst wcześniej stanął przed procesem o morderstwo w Teksasie w związku ze śmiercią swojego sąsiada, Maurice’a Blacka. Podczas pobytu w Galveston spadkobierca próbował uchodzić za milczącą kobietę o imieniu Dorothy Sener, ale Black nie kupił kamuflażu i został zastrzelony i poćwiartowany. Powodowie powiedzieli:. Durst i jego zespół prawników argumentowali, że zabił Blacka w samoobronie i został uniewinniony.

Oczekuje się, że prokuratorzy z Nowego Jorku: Kontynuacja oskarżeń przeciwko Durstowi za śmierć jego byłej żony. ten Biuro prokuratora okręgowego Westchester wznowiło śledztwo w sprawie śmierci McCormacka, ale nie potwierdziło doniesień o jego planie wniesienia aktu oskarżenia przeciwko Durstowi.

READ  Uciekające słonie zostawiają w Chinach 500 kilometrów zniszczenia | Chiny

Rodzina McCormacków miała nadzieję, że przemówi w czwartkowym orzeczeniu, wniosek, który został odrzucony, ponieważ prawo Kalifornii stanowi, że tylko Bermanowie są uprawnieni do składania oświadczeń o wpływie ofiary w sądzie. Los Angeles Times wzmiankowany.

„To nie był pomysł, że nie będą mogli złożyć oświadczenia o wpływie ofiary” – powiedział gazecie Robert Abrams, prawnik rodziny McCormack. „Kiedy ktoś jest centralnym punktem procesu karnego, tego oczekujesz”.

Krewni Bermana zaapelowali do Dorset, aby powiedział rodzinie McCormacków, gdzie pochował ciało swojej pierwszej żony.

„Wszelka nadzieja na jakiekolwiek odkupienie, jakie znajdziesz, to poinformowanie ich, gdzie znaleźć Cathy” – powiedział Kaufman.