Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rob Page: Trener Walii podpisuje nowy czteroletni kontrakt po tym, jak po raz pierwszy od 64 lat poprowadził drużynę na Mistrzostwa Świata |  wiadomości piłkarskie

Rob Page: Trener Walii podpisuje nowy czteroletni kontrakt po tym, jak po raz pierwszy od 64 lat poprowadził drużynę na Mistrzostwa Świata | wiadomości piłkarskie

Rob Page został nagrodzony za swoją wybitną pracę jako menedżer Walii nowym czteroletnim kontraktem.

Były obrońca, który ma 41 występów w reprezentacji Walii, tymczasowo przejął dowodzenie nad drużyną narodową, kiedy ówczesny trener Ryan Giggs został aresztowany w listopadzie 2020 roku.

Page został następnie zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, z kontraktem do końca Mistrzostw Świata 2022, kiedy Giggs ustąpił w czerwcu 2022 roku.

Paige cieszył się produktywnym czasem i poprowadził Walię do kwalifikacji na tegoroczne mistrzostwa świata, wygrywając 1:0 z Ukrainą w czerwcowych barażach.

Walia – która w turnieju będzie startować po raz pierwszy od 64 lat – należy do tej samej grupy co Anglia, USA i Iran.

obrazek:
Gracze z Walii świętują kwalifikacje do Mistrzostw Świata w czerwcu

Page – który wcześniej był menedżerem Walii do lat 21 i asystentem Giggsa – poprowadził również Walię do ostatniej 16-tki podczas Euro 2020, a także awansował do Ligi Narodów.

Po podpisaniu nowego kontraktu Page powiedział: „Nie ma większego zaszczytu niż trenowanie swojej reprezentacji narodowej i nie mogę się doczekać wyzwania, jakie przyniosą kolejne cztery lata, począwszy od naszego pierwszego Pucharu Świata od 64 lat.

„To ekscytujący czas dla walijskiego futbolu i mam nadzieję, że w listopadzie uda nam się sprawić, że kraj będzie dumny i będziemy kontynuować nasze sukcesy, kwalifikując się do większej liczby dużych turniejów w przyszłości”.

Prezes Walijskiego Związku Piłki Nożnej Steve Williams dodał: „Jestem zachwycony, że Robb i FAW uzgodnili czteroletni kontrakt na przeniesienie męskiej reprezentacji Cimeru do następnego etapu.

„Mundial to doskonała okazja, by pokazać Walię na światowej scenie i jestem przekonany, że Rob jest idealną osobą do tej roli w Katarze i poza nim”.

Kolejne mecze Walii w Lidze Narodów zmierzą się z Belgią w Brukseli 22 września i Polską w Cardiff 25 września.

READ  Kanadyjka Katie Vincent zdobywa swój pierwszy tytuł w regatach świata