Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Richardson dociera do finału biegu na 100 m po niespodziewanym starcie w półfinale

Richardson dociera do finału biegu na 100 m po niespodziewanym starcie w półfinale

BUDAPESZT (Reuters) – Chakari Richardson dotarła do finału mistrzostw świata kobiet na 100 m w poniedziałek, przegrywając szybko po strasznym starcie w upale, w którym zmarły Sherica Jackson i Marie-Josée Ta Lou. 10,79 sekundy.

Trzej najszybsi gracze na świecie w tym roku ustawili się obok siebie w drugim biegu, ale Amerykanin Richardson został martwy na starcie, gdy Jamaica Jackson, światowy lider, i Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej zbliżyli się na metr, zanim wyprostowali się .

Jackson był czysty i wygodny na końcu, pozwalając Ta Lou wyrównać swój ostateczny czas 10,79, nawet z dokładnością do jednej tysięcznej sekundy.

Zdesperowana Richardson musiała dawać z siebie wszystko, by zdobyć trzecie miejsce z wynikiem 10,84 – co okazało się na tyle dobre, że odesłała ją jako jedną z najszybszych przegranych.

Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajki, która w wieku 36 lat goni za imponującym szóstym tytułem, wyglądała na całkowicie odetchniętą z ulgą, gdy w pierwszej połowie osiągnęła wygodną notę ​​10,89.

Doszła do siebie po powolnym starcie w drodze do domu, wyprzedzając Amerykankę Tamarie Davis z wynikiem 10,98.

Julian Alfred z St. Lucia przestraszył się, ponieważ otrzymał kartę ostrzegawczą po przeprowadzce w blokach w biegu trzecim. Potem miała fatalny start w wznowionym wyścigu, ale skończyła dobrze i wygrała z wynikiem 10,92.

Dina Asher-Smith i Polka Ewa Sudoba uzyskały czas 11.01 i choć Brytyjka była tysiąc razy szybsza, zakwalifikowała się do finału na dziewięciotorowym torze, który odbędzie się w poniedziałek o 19:50 GMT.

READ  Suyatek czuje upał, ale kończy bieg Haddada Mayi, by dotrzeć do finału

(Raportowanie Mitcha Phillipsa; montaż autorstwa Kena Ferrisa)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Nabycie praw licencyjnychotwiera nową kartę