Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Richard Dawkins traci tytuł „Człowieka Roku” z powodu przelotnych komentarzy | Napisał

Amerykańskie Stowarzyszenie Humanitarne wycofało Nagrodę Roku Humanitarnego z Richard dawkins, 25 lat po otrzymaniu tego zaszczytu, krytykuje naukowca i autora „pejoratywnie”.[ing] Grupy marginalizowane wykorzystujące „zasłonę dyskursu naukowego”.

Wśród swoich książek Dawkins jest uhonorowany przez American Heart Association Samolubny gen I Bóg jest iluzją, W 1996 roku za jego „ważny wkład” w komunikowanie koncepcji naukowych opinii publicznej. w poniedziałek, Ogłoszony Wycofuje nagrodę, nawiązując do tweeta wysłanego przez Dawkinsa na początku tego miesiąca, w którym porównał konwertytów Rachel Dolezal, Działaczka na rzecz praw obywatelskich, która przez lata udawała czarną kobietę.

„W 2015 roku Rachel Dolezal, przewodnicząca Białego Oddziału NAACP, została zniesławiona za to, że została zidentyfikowana jako czarna”, Dawson napisał na Twitterze. „Niektórzy mężczyźni definiują ich jako kobiety, a niektóre kobiety definiują ich jako mężczyzn. Twoja reputacja zostanie nadszarpnięta, jeśli zaprzeczysz, że są dosłownie tym, co nazywają. Debata”.

Dawkins później Odpowiadaj na krytykę, Pisząc: „Nie zamierzam lekceważyć osób transpłciowych. Widzę, że moje pytanie„ dyskusji ”akademickiej zostało błędnie zinterpretowane jako takie i jest mi go żal. Nie zamierzałem też w jakikolwiek sposób sprzymierzać się z republikańskimi fanatykami w Stanach Zjednoczonych którzy teraz wykorzystują ten problem ”.

Wśród jego krytyków byli Alison Gill, wiceprezes ds. Prawnych i politycznych w American Atheists i Trans woman. Powiedziała Komentarze Dawkinsa wzmacniają niebezpieczne i szkodliwe narracje. „Patrząc na konsekwencje dla milionów osób transpłciowych w tym kraju, w tym jednym życiu, które musimy żyć, zarówno jako ateista, jak i transpłciowa kobieta, mam nadzieję, że profesor Dawkins zajmie się tą kwestią z większym zrozumieniem i szacunkiem w przyszłość – powiedziała.

READ  „Wszyscy to widzieliśmy”: protest przeciwko Xi Jinpingowi elektryzuje chiński Internet | Chiny

W 2015 roku Dawkins również napisałCzy kobieta trans jest kobietą? Czysto semantyczna. Jeśli jest to określone przez chromosomy, to nie. Jeśli jest to przez samoidentyfikację, tak. Nazywam ją „ona” z uprzejmości.

W oświadczeniu zarządu AHA powiedział Dawkins „zgromadził w ciągu ostatnich kilku lat historię wypowiedzi wykorzystujących zasłonę dyskursu naukowego do obrażania zmarginalizowanych grup, co jest sprzeczne z ludzkimi wartościami”.

Rada stwierdziła, że ​​najnowszy komentarz biologii ewolucyjnej „wskazuje, że tożsamości osób transpłciowych są fałszowane, a jednocześnie atakuje tożsamość czarną jako tożsamość, którą można założyć w odpowiednich przypadkach”, podczas gdy jej „kolejne próby wyjaśnienia są niewystarczające i nie wyrażają żadnej wrażliwości lub szczerość ”.

W związku z tym doszła do tego rada dyrektorów American Heart Association Richard dawkins Nie zasługuje już na uhonorowanie przez American Heart Association i zagłosowano za wycofaniem nagrody Humanitarian of the Year z 1996 r., Ze skutkiem natychmiastowym ”.

The Guardian skontaktował się z Dawkinsem w celu uzyskania komentarza.

W zeszłym roku autorka JK Rowling Nagroda wróciła Organizacja Praw Człowieka Roberta F Kennedy’ego dała jej po tym, jak jej szef, córka Kennedy’ego, Kerry Kennedy, skrytykowała jej poglądy na kwestie transpłciowe. „Czuję się głęboko zasmucony, że RFKHR poczuł się zmuszony przyjąć to stanowisko, ale żadna nagroda ani hołd, niezależnie od mojego podziwu dla osoby nazwanej jego imieniem, nie znaczy dla mnie tak wiele, że straciłbym prawo do wykonywania dyktand” – powiedziała Rowling w oświadczenie w tym czasie.