Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Reżyser Peterborough Matt Snell zdobył nagrodę dla najlepszego filmu kanadyjskiego

Reżyser Peterborough Matt Snell zdobył nagrodę dla najlepszego filmu kanadyjskiego

Reżyser Peterborough Matt Snell zdobył nagrodę dla najlepszego filmu kanadyjskiego na kanadyjskim Międzynarodowym Festiwalu Filmów Komediowych 2022 za swój film krótkometrażowy „Schnitzelback”.

Festiwal odbywa się corocznie w Winnipeg, a nagroda została mu wręczona 8 października.

„W 2016 roku grupa przyjaciół i ja nakręciliśmy horror na temat skowronka i było naprawdę fajnie” – powiedział Snell. „Zaczęliśmy robić w tym roku po roku. Przeszli od tych całkowicie głupich i amatorskich produkcji do rzeczy, które miały odrobinę polerowania.”

Snell wyjaśnił, że ludzie zaczynają sugerować, że ich popularna grupa, Cathedral Hill Productions, zgłasza filmy na festiwale. Zaczęli pracować nad nowym filmem, tylko po to, by epidemia utrudniła rozwój.

„Film prawie się nie wydarzył”, powiedział, „ponieważ wszyscy byli w stanie wysokiej gotowości na ograniczenia COVID i wydawało się to bardzo trudne logistycznie”. „Ale po tym, jak robiłem to przez lata, zapominając, że było to trochę złe. Więc znaleźliśmy sposób, aby to zadziałało”.

Snell postanowił wprowadzić innowacje i nakręcił film o dystansie społecznym, którego tematem była pandemia. Historia opowiada o człowieku, który ma obsesję na punkcie Nickelback, który zakłada zespół coverowy inspirowany Polką i marzy o zagraniu na Oktoberfest.

„W końcu dostał wielki pokaz Oktoberfest, którym był podekscytowany, ale ograniczenia COVID zamknęły to wszystko” – powiedział Snell. „Więc chodzi od drzwi do drzwi i puka do okien ludzi, gra piosenki Nickelback na akordeonie, dopóki nie zostanie wyrzucony. I to jest knebel.”

Wyjaśnił, że zdjęcia były robione z daleka, przez okna lub przy użyciu statywu.

„Mieliśmy fotografa, który był zamaskowany i kręciliśmy w 4K, więc była to wyższa rozdzielczość” – powiedział. „Więc nie stoją nawet tak blisko, jak na zdjęciu”.

Snell jest copywriterem i twórcą stron internetowych, ukończył Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej z tytułem magistra sztuk pięknych w zakresie kreatywnego pisania. Ale pasjonował się filmem od czwartej klasy, kiedy jego tata, który był recenzentem filmowym, zaczął zabierać go na podwójny film w każdy piątek.

READ  Polski urzędnik ostro krytykuje film poruszający kwestię kryzysu migracyjnego na granicy Polski i Białorusi

„W drodze do domu rozmawialiśmy o nich od samego początku” – powiedział – „i myślę, że to po prostu przygotowuje mnie do bycia maniakiem kina do końca życia”.

Po sukcesie Schnitzelback, Snell otrzymał w tym miesiącu dotację od Electric City Culture Board na nowy plan filmowy, który ma zostać wydany w 2023 roku.

„Jestem wdzięczny za ich wsparcie” – powiedział.