Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Revolution Boksa i Polska awansują na Mistrzostwa Świata |  lokalny sport

Revolution Boksa i Polska awansują na Mistrzostwa Świata | lokalny sport

FOXBORO – napastnik Nowej Anglii Rewolucji Adam Buxa i reprezentacja Polski mężczyzn zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze. Polska przejęła swoją kandydaturę jako jedna z 32 drużyn rywalizujących w pierwszych mistrzostwach świata, które rozpoczną się w Katarze 21 listopada, po zwycięstwie 2:0 nad Szwecją w finale eliminacji Mistrzostw Świata UEFA we wtorek.

Boksa strzelił zmiennika we wtorkowym zwycięstwie, zdobywając siódmy tytuł w karierze, zdobywając pięć goli w reprezentacji Polski od debiutu w 2021 r. 25-letni napastnik jest jednym z dwóch piłkarzy wśród 20 najlepszych strzelców UEFA. Strzelcy reprezentują klub pozaeuropejski, razem ze swoim rodakiem Karolem Schwederskim (Charlotte z MLS).

Boksa ponownie dołączy do rewolucji przed sobotnim meczem u siebie z New York Red Bulls. Mecz rozpocznie się o 19:30 czasu wschodniego na Gillette Stadium i będzie transmitowany w WSBK-TV38, myRITV, Cozi TV, 98.5 The Sports Hub HD2 i 1260 AM Nossa Radio.

Reprezentacja USA w piłce nożnej nie mogła się doczekać środowego wieczoru, aby zapewnić sobie miejsce na Mistrzostwach Świata FIFA 2022 w Katarze. Dwóch graczy Revolution odegrało kluczową rolę dla USMNT podczas tej sesji kwalifikacyjnej, co obserwowali bramkarz Matt Turner i pomocnik Sebastian Liletget. Wchodząc do finału kwalifikacji, Stany Zjednoczone zajęły drugie miejsce w ostatniej rundzie rundy kwalifikacyjnej Octagon dla CONCACAF, a trzy najlepsze drużyny automatycznie awansowały do ​​Kataru. Gwiazdy i zespoły spotkają się z Kostaryką na Estadio Nacional de Costa Rica 30 marca o godzinie 21:00.

Revs pożyczka Kizza do Memphis 901 FC

Rewolucja Nowej Anglii wypożyczyła napastnika Edwarda Keyesa do Memphis 901FC na mistrzostwa USL. Kiza pozostanie wypożyczony w klubie z roku 4 do końca sezonu 2022 USLC.

Wybrany przez Nowej Anglii jako 24. w klasyfikacji generalnej MLS SuperDraft Championship 2021, Kiza zgromadził 11 występów w Revolution w 2021 roku, pomagając klubowi zdobyć rekord ligowy 73 punkty w drodze do pierwszego w historii tytułu Fan Shield. 23-letni napastnik zaliczył 12 kolejnych występów z pięcioma golami, które strzelił w drugiej rewolucji w MLS. Kiza wyrównał rekord USL League One, strzelając gola w czterech kolejnych meczach. Kiza, urodzony w Ugandzie, grał w piłkę nożną na uniwersytecie w Pittsburghu, strzelając 31 bramek w 53 meczach w latach 2017-2019 dla Panter.

READ  Firma spoza kraju kupuje 3 hotele w Polsce | Wiadomości, sport, praca