Retrospekcja z czterech dni na Mistrzostwach Świata: Judd Bellingham ze Stourbridge w roli głównej, a Raul Jimenez wraca do akcji

Jude Bellingham z Anglii świętuje zdobycie pierwszego gola dla swojej drużyny w meczu z kolegą z drużyny Masonem Mountem podczas meczu grupy B Mistrzostw Świata FIFA na stadionie Khalifa International Stadium w Doha. Data zdjęcia: poniedziałek, 21 listopada 2022 r. PA Fot. OBEJRZYJ HISTORIĘ PA WORLDCUPP ENGLAND. MUSISZ PRZECZYTAĆ Zdjęcie: Mike Egerton/PA Wire. Ograniczenia: Użytkowanie podlega ograniczeniom. Tylko do użytku redakcyjnego, bez uprzedniej zgody właściciela praw, zabronione do użytku komercyjnego.

Od początkowego koszmaru gospodarzy z Ekwadorem, przez Anglię bombardującą Iran, aż po Arabię ​​Saudyjską przeprowadzającą coś, co określa się jako największą falę uderzeniową w historii mistrzostw świata – wszystko to działo się na Bliskim Wschodzie.

Oto spojrzenie wstecz na pierwsze cztery dni mistrzostw oraz na to, jak rozwinęli się gracze z regionu West Midlands i związali się z naszymi klubami:

Bellingham gra Grealisha, który dotrzymuje obietnicy złożonej fanom

Judd Bellingham zawsze był okrzyknięty najjaśniejszym młodym talentem w tej chwili – iz pewnością udowodnił to w poniedziałek, gdy Anglia pokonała Iran 6-2.

19-letni pomocnik czekał, aż pojawi się na światowej scenie, zanim strzelił swojego pierwszego gola w Anglii – jego główka otworzyła wynik dla drużyny Garetha Southgate.

Program prowadził urodzony w Lions pomocnik, który swoją piłkarską przygodę rozpoczął jako młody zawodnik w Stourbridge, gdzie Anglia zdobyła jeszcze pięć bramek.

Jeden z tych goli strzelił były gracz Aston Villi, Jack Grealish, który pokonał gospodarzy po tym, jak Callum Wilson wycofał się i dotrzymał obietnicy złożonej młodemu fanowi Manchesteru City, Finleyowi Fisherowi, który poprosił pomocnika o świętowanie dla niego na Mistrzostwach Świata.

Hennessey i Wells zaczęli solidnie

Były bramkarz Wilków, Wayne Hennessy, zadebiutował w Pucharze Świata, gdy Walia rozegrała swój pierwszy sezon od 58 lat, od solidnego startu przeciwko USA.

35-letni absolwent akademii Wolverhampton, który rozegrał ponad 160 meczów dla klubu, był zajęty w pierwszej tercji, gdy Stany Zjednoczone objęły prowadzenie przeciwko słabej Walii.

Ale zmiany dokonane przez Roba Page’a w pierwszej połowie zrobiły różnicę – kapitan Marvela, Gareth Bale, wygrał rzut karny przed konwersją, by uratować punkt.

Również w kadrze Walii był obrońca Swansea Ben Kabanjo, który nieco ponad trzy lata temu grał dla New Saints w Cymru Premier League.

Bramkarz Walii Neco Williams i Wayne Hennessy z Walii przytulają się podczas meczu piłkarskiego grupy B Mistrzostw Świata między Stanami Zjednoczonymi a Walią na stadionie Ahmed Bin Ali w Doha, Katar, wtorek, 22 listopada 2022 r. (AP Photo / Darko Voinovich) .

Zapominalski debiut Martineza w oszołomieniu Argentyny

Aimee Martinez mówił przed turniejem o tym, jak emocjonalnie odnosił się do swojego kraju na mundialu – ale skończyło się na emocjach z niewłaściwych powodów.

Martinez i Argentyna wydawali się być na pozycji dominującej – Lionel Messi strzelił z rzutu karnego w pierwszej połowie.

Mogli prowadzić dalej, ale trzy gole strzelili po spalonym – i udowodnili, że mają duży wpływ na grę.

Już po dziesięciu minutach drugiej połowy Martínez został dwukrotnie znokautowany, a jego drużyna poniosła żenującą porażkę.

Raul wraca do rywalizacji, a Cash debiutuje w reprezentacji Polski na mundialu

To temat, który wzbudził gniew wielu fanów Wolves w ostatnich tygodniach – a we wtorkowe popołudnie Raul Jimenez wrócił do akcji.

Saga o Jimenezie i o tym, czy powinien pojechać na mistrzostwa świata, ciągnęła się miesiącami, ale wszystkie rozmowy ustały we wtorek, gdy został wymieniony jako rezerwowy w starciu z Meksykiem.

Gdy mecz zakończył się wynikiem 0:0, Jimenez wszedł na 20 minut przed końcem, ale nie był w stanie zapewnić swojej drużynie iskry, której potrzebował, będąc poza grą od sierpnia.

W reprezentacji Polski Mate Cash z Aston Villi awansował do drabinki Pucharu Świata jako prawy obrońca – rok po swoim międzynarodowym debiucie.

W kadrze był także Jan Bednarek, który był niewykorzystanym drugorzędnym zawodnikiem – ale kibice West Bromu mieli znajomą twarz w polskiej pomocy.

Grzegorz Krychowiak, który w sezonie 2017/18 zaliczył w klubie nieudaną degradację z I ligi – wystartował w środku pola.

A na ławce siedział kolejny były Baggy – w pełnej formie Groske.

Shrewsbury do Australii na Mistrzostwa Świata w Cummings

Niecałe pięć lat temu Jason Cummings siedział na ławce rezerwowych w Shrewsbury Town i walczył o regularny czas gry.

W środę miał zejść z ławki dla Australii, gdy zmierzyli się z Francją w pierwszym meczu grupowym.

Cummings, który był reprezentowany przez Szkocję, kwalifikuje się do Australii przez członka rodziny i przyszedł w drugiej połowie.

Ale nie mógł zapobiec porażce swojej drużyny 4:1.

READ  Amitabh Bachchan kupi z Polski koncentratory tlenu, przekazuje wentylatory BMC