Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Restauracje są gotowe, ponieważ Polska znosi kolejne ograniczenia związane z pandemią

Wiele restauracji w Polsce jest gotowych powitać klientów w domu po miesiącach ograniczeń, które poważnie osłabiły biznes

WARSZAWA, POLSKA – Wiele restauracji w Polsce przygotowało się na przyjęcie klientów w piątek po miesiącach ograniczeń, które poważnie osłabiły biznes.

Właściciel restauracji Łukasz Kondradczyk powiedział, że jest „zrelaksowany i zadowolony”, że jego restauracja „Ribs and Bones” jest otwarta, ponieważ czeka na nią cała załoga.

„Utrzymanie ich wszystkich razem, aby móc je teraz otwierać w taki sam sposób, jak wcześniej, było zdecydowanie dużym wyzwaniem” – powiedział Kondrashik.

Wśród klientów, którym podobało się jedzenie, była Joanna Miyadzelic, która powiedziała, że ​​niecierpliwie czeka na ponowne otwarcie, ponieważ uwielbia jeść poza domem.

„Nie byłem zbyt szczęśliwy, ponieważ ta przerwa trwała tak długo. Czekałem na ten moment i bardzo się cieszę, że wróciliśmy” – powiedział Miyadzelik.

Jednak niektóre firmy nie miały wystarczającej liczby pracowników, aby ożywić swoją działalność, ponieważ wielu pracowników zostało zwolnionych podczas blokady i przekwalifikowanych do nowych miejsc pracy.

Oprócz restauracji obiekty sportowe mogą otwierać swoje podwoje dla zwiedzających przy nawet połowie ich normalnej pojemności od piątku, podczas gdy imprezy plenerowe mogą gromadzić do 250 osób oprócz tych, którzy otrzymali oba zastrzyki COVID-19.

READ  Maciej Janowski chce ukończyć żużlowe Grand Prix 2022 na podium: „Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tam, gdzie jestem”

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli wracać na zajęcia w poniedziałki.

Liczba nowych codziennych przypadków zgłaszanych w Polsce, 38-milionowym kraju, spadła z około 30 000 w pewnym momencie kwietnia do nieco ponad 1000 obecnie. Nagły wzrost w kwietniu skłonił rząd do podjęcia drastycznych środków blokujących.

Wśród ograniczeń, które nadal obowiązują, jest 50% limit dla gości hotelowych.