Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Republikański kongresman George Santos został oskarżony o oszustwo i pranie brudnych pieniędzy

Republikański kongresman George Santos został oskarżony o oszustwo i pranie brudnych pieniędzy

George Santos, nowojorski republikanin znany z zmyślania kluczowych części swojego życia, nie przyznał się do winy po tym, jak został oskarżony o oszustwa bankowe, pranie brudnych pieniędzy i kradzież funduszy publicznych.

W 20-stronicowym akcie oskarżenia prokuratorzy oskarżyli go o oszukiwanie darczyńców kampanii poprzez wydawanie tysięcy dolarów z pieniędzy wyborczych na luksusową odzież, regulowanie zadłużenia na kartach kredytowych i dokonywanie płatności samochodowych.

Z aktu oskarżenia wynika, że ​​ubiegał się o zasiłek dla bezrobotnych, mimo że był dyrektorem regionalnym firmy inwestycyjnej.

Santosowi grozi 20 lat więzienia, jeśli zostanie skazany na podstawie wszystkich 13 stawianych mu zarzutów.

34-letni kongresman z Nowego Jorku nie przyznał się do wszystkich zarzutów, kiedy stanął przed sędzią Ann Shields w sądzie federalnym w Central Islip w stanie Nowy Jork.

„Ten akt oskarżenia ma na celu pociągnięcie Santosa do odpowiedzialności za liczne domniemane oszukańcze plany i bezczelne wprowadzanie w błąd” – powiedział w oświadczeniu prokurator Brion Pace z Brooklynu.

„Biorąc pod uwagę zarzuty zawarte w akcie oskarżenia, oskarżają pana Santosa o poleganie na powtarzających się kłamstwach i oszustwach, aby wejść na korytarze Kongresu i wzbogacić się”.

Jest również oskarżany o okłamywanie Kongresu w sprawie swoich finansów poprzez wyolbrzymianie swoich dochodów z jednej pracy i nie deklarowanie wynagrodzenia, które zarabiał z innej pracy.

Panu Santosowi pobrano odciski palców i sfotografowano w sądzie w Islip w stanie Nowy Jork, zanim postawiono mu zarzuty.

Skandal sprawił, że pan Santos walczy o swoją polityczną przyszłość.

Ed Cox, przewodniczący Partii Republikańskiej w Nowym Jorku, przewidział, że Santos zostanie usunięty przez aktywistów, jeśli nie zrezygnuje.

„To się skończyło, bez względu na to, jak to zrobisz, ponieważ mamy dobrą imprezę w hrabstwie Nassau”, powiedział The New York Times.

Tony Gonzalez, republikański kongresman z Teksasu, powiedział na Twitterze: